Trwa ładowanie...
19-11-2013 10:02

Sardynia - kataklizm na rajskiej wyspie

Do czternastu wzrosła już liczba śmiertelnych ofiar cyklonu Kleopatra, który przeszedł wczoraj nad Sardynią. Włoska wyspa nadal pozostaje odcięta od świata, a akcję ratunkową utrudniają niezmieniające się od prawie doby warunki atmosferyczne.

Sardynia - kataklizm na rajskiej wyspieŹródło: MASSIMO LOCCI, dostawca: PAP/EPA
d1yy0ic
d1yy0ic

Do czternastu wzrosła już liczba śmiertelnych ofiar cyklonu Kleopatra, który przeszedł 18 listopada nad Sardynią. Włoska wyspa nadal pozostaje odcięta od świata, a akcję ratunkową utrudniają niezmieniające się od prawie doby warunki atmosferyczne.

Pod jednym z mostów zerwanych przez rwącą rzekę zginęły cztery osoby: troje pasażerów furgonetki i policjant, który eskortował karetkę pogotowia. Pozostałe ofiary, w większości w podeszłym wieku, straciły życie w zalanych domach.

Na Sardynii *nie sposób poruszać się w tej chwili samochodem, stoją pociągi, nieczynne jest *lotnisko Elmas w Cagliari. Burmistrz tego miasta nie potrafi opisać tego, co się stało. Mówi o "wodnej bombie", która spadła na nie z niespotykaną siłą.

d1yy0ic

Pogoda ma się poprawić dopiero wieczorem. Do tego czasu *Sardynia *pozostanie pod wpływem żywiołu, który zaskoczył ją i zdewastował. Nikt nie pamięta podobnej ulewy, by woda w niektórych częściach wyspy, głównie w północnym rejonie Gallura, sięgała pierwszego piętra. Tam jest najwięcej ofiar śmiertelnych, a także tych, którzy z objawami krańcowego przemarznięcia z powodu długiego przebywania w wodzie, trafili od razu do szpitali.

d1yy0ic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yy0ic