Trwa ładowanie...

Sezon zimowy 2020/2021. Austriacy zapewniają, że ośrodki narciarskie będą czynne

Turyści coraz częściej szukają odpowiedzi na pytanie, czy w nadchodzącym sezonie zimowym będzie możliwe szusowanie na nartach. Wiele wskazuje na to, że ośrodki w Niemczech, Czechach czy na Słowenii będą czynne. Jako pierwszy informację tę potwierdził kanclerz Austrii.

Tyrol, AustriaTyrol, AustriaŹródło: Getty Images
dx5r3c7
dx5r3c7

Ośrodki dla narciarzy zaczynają powoli przygotowywać się do sezonu zimowego. Mimo że dopiero skończyło się lato, już za niecałe 3 miesiące miejscowości górskie zaczną zapełniać się gośćmi. A w każdym razie taką nadzieję mają właściciele hoteli czy wyciągów.

– Turystyka zimowa i jazda na nartach będą możliwe, mimo kryzysu wywołanego przez epidemię koronawirusa – powiedział w rozmowie z portalem Zeit Online kanclerz Austrii Sebastian Kurz, w czasie swojej wizyty w Słowenii.

– Musimy próbować prowadzić normalne życie we wszystkich jego obszarach – podkreślił Kurz. Kanclerz zwraca uwagę, że turystyka jest ważną gałęzią gospodarki Austrii, a od jej kondycji zależy wiele miejsc pracy.

dx5r3c7

Narty w Austrii – turyści mogą spodziewać się zmian?

Jak podkreśla portal "Rzeczpospolita", obecnie trwają prace nad przygotowaniem się do zimy, ale szef rządu nie podaje żadnych szczegółów. Informuje jednak, że nie będzie można korzystać z oferty après-ski w takiej formie jak dotychczas.

Większość obywateli krajów europejskich może bez przeszkód wjeżdżać na terytorium Austrii. Dotyczy to również Polaków. Osoby, które chcą się dostać do Austrii samochodem, powinny zapoznać się z aktualnymi informacjami na temat otwarcia granic. Aktualnie granica austriacko-węgierska jest zamknięta do końca września br. (zakaz przekraczania granicy nie dotyczy osób podróżujących służbowo, mieszkających do 30 km od granicy, które wjeżdżają na Węgry na maksymalnie 24 godziny).

dx5r3c7

Źródło: Rzeczpospolita

Urlop a koronawirus. Które kierunki są bezpieczne?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dx5r3c7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx5r3c7