Trwa ładowanie...

Słoneczna jazda w Dolinie Stubai

Wiosną austriacka dolina Stubai oferuje miłośnikom nart i snowboardu firnowy śnieg, dłuższe dni na stoku i więcej słońca. Z dobrodziejstw lodowca można korzystać aż do czerwca.
Share
Słoneczna jazda w Dolinie Stubai
Fot: stubai.at
d2x3yvf

Zbliżająca się wiosna dla fanów narciarstwa nie musi oznaczać zakończenia sezonu. Cieplejsze miesiące niosą ze sobą firnowy śnieg, więcej słońca i luźniejsze stoki.

W dolinie Stubai z doskonałych warunków narciarskich można korzystać aż do czerwca. Cztery ośrodki na terenie Stubaiu gwarantują wiele atrakcji oraz trasy zjazdowe o łącznej długości ponad 140 kilometrów.

Słoneczne stoki dla amatorów i zapalonych narciarzy
Na lodowcu Stubai, największym narciarskim regionie lodowcowym w Austrii, zmodernizowana w tym sezonie, nowoczesna, dolna stacja kolejki zapewnia więcej komfortu wszystkim fanom zimowych sportów. Dzięki nowym orczykom, Daunscharte oferuje łącznie dziesięć wyciągów na pięciu doskonale nasłonecznionych stokach.

d2x3yvf

Wymagający narciarze mają do dyspozycji, otwartą również wiosną, idealną trasę zjazdową Wilde Grub’n o długości 10 km, biegnącą aż do stacji dolnej Mutterberg. Mobilny bar „Eiswürfel” (kostka lodu) umożliwia odpoczynek w aktualnie najładniejszym miejscu na lodowcu. Nowością jest, otwarty aż do maja, rozszerzony Stubai Zoo Gletscherpark położony na Gaisskarferner. Wszyscy narciarze i snowboardziści mogą korzystać z trzech kickerline’ów, railów i wallride’ów „Pyra”.

[

]( http://get-2.wpapi.wp.pl/?a=65495650&f=thumb/1/7/a/17af461a1582ee6bf305737866b5eef5/d183a4ad87adccb1bf2374f0188887a1/Snowboardzista_stubai_at_620.jpg )

d2x3yvf

fot. stubai.at

Wiosenne imprezy w dolinie Stubai
„BIG Family Schnee Fest” impreza, która odbędzie się 16 kwietnia br., zapewni rozrywkę dzieciom i młodzieży. Nowe maskotki B.BIG i Mini B. oraz ciekawy program ramowy zapewnią świetny nastrój młodym gościom. W Stubaiu dzieci poniżej 10 roku życia jeżdżą na lodowcu gratis w towarzystwie jednego z rodziców.

Drugi pod względem wielkości teren narciarski w dolinie - ośrodek narciarski Schlick 2000 - słynie z 22 kilometrów stoków, funparku i fantastycznej trasy saneczkarskiej. Podczas „Countdown Party” planowanej na 19 kwietnia br. odbędzie się huczne pożegnanie sezonu na Schlick 2000.

d2x3yvf

Podziel się opinią

Share
d2x3yvf
d2x3yvf