Trwa ładowanie...
22-12-2015 11:30

Słowacja czeka na narciarzy podczas świąt

W słowackich kurortach narciarskich sporo nartostrad oferuje bardzo dobre warunki do szusowania. Gdzieniegdzie warstwy śniegu sięgają nawet ponad pół metra. A na święta ma być otwarte 80 proc. tras narciarskich.

Share
Słowacja czeka na narciarzy podczas świątFot: TMR
d1c80bf

Mimo ciepłej zimy panującej w Polsce, za naszą południową granicą znajdziemy prawdziwe zimowe warunki * oraz możliwość jazdy na nartach i desce. Szczególnie ważne jest to dla tych osób, które zaplanowały sobie święta czy sylwestra w górach. W ośrodkach należących do Tatry Mountain Resorts działa obecnie kilkanaście tras, na których leży od 30 do 60 cm śniegu. Natomiast od świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie *80 proc. tras narciarskich i snowboardowych.

Raport zaczniemy od Tatr Wysokich i ośrodków w Tatrzańskiej Łomnicy, Szczyrbskim Jeziorze i Starym Smokowcu. Najwyżej położony ośrodek to Strbske Pleso, gdzie obecnie panuje prawdziwa zima. Pokrywa śnieżna – naturalna i ta wyprodukowana – sięga już 40 centymetrów. Czynne są obecnie cztery kilometry tras oraz cała Furkotka (trasa o średnim stopniu trudności, o długości 1130 m). Od czwartku 23 grudnia czynna będzie również trasa z Soliska na Furkotkę.

d1c80bf

W Tatrzańskiej Łomnicy w miniony weekend zaczęły działać trasy: General, Cucoriedky Vychod, Start Vychod, Start Zapad – w sumie pięć kilometrów tras zjazdowych. Podczas świąt czynnych ma być 15 tras zjazdowych i 14 kilometrów tras narciarskich, a także 13 kolejek i wyciągów.

W Starym Smokowcu, na Hrebienioku, warto zobaczyć Tatrzański Dom, gdzie znajdują się niezwykłe lodowe rzeźby i odbywają koncerty świąteczne. Mamy także możliwość odpalić Betlejemskie Światło Pokoju, które zostało dostarczone na Hrebieniok przez Tatrzańską Sztafetę.

Przenosząc się do Niskich Tatr, zaglądamy do największego ośrodka w tej części Europy – Jasna Chopok. Na amatorów białego szaleństwa czeka licząca ponad 1,6 kilometra trasa Zjazdarska, oferująca aż 60 centymetrów puchu, oraz dobrze przygotowana trasa 11 Fis z Rovna hoľa na Zahradky.

fot. TMR

d1c80bf

- Szykujemy dobre warunki na święta. Postaramy się, aby można było, jak co roku, spędzić świąteczny i sylwestrowy czas na nartach czy na snowboardzie. Dla zaczynających swoją przygodę narciarską albo snowboardową mamy dobrą wiadomość. Od 25 grudnia będzie czynny Maxiland, plac zabaw, szkoła dla dzieci i miejsce do nauki dla początkujących. Obecnie można poszusować na 14 kilometrach tras, ale od świąt będzie czynne 29 kilometrów. Planujemy otworzyć na północnej stronie Chopoka wszystkie sztucznie naśnieżane trasy narciarskie i jako jedyni w Tatrach będziemy mieli gotowe do 80 proc. tras – wylicza Matej Hulej, dyrektor resortu Jasna Chopok.

Więcej informacji: www.jasna.sk, www.vt.sk, www.gopass.sk

d1c80bf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c80bf