Trwa ładowanie...
d2l7x3j

Souk El Had d'Agadir

Największe atrakcje
Souk El Had d'Agadir
Kraj
d2l7x3j
Souk El Had d'Agadir to główna handlowa atrakcja Agadiru Pixabay.com

Agadir to nie tylko przepiękne plaże i ponad 300 słonecznych dni w ciągu roku. Warto zajrzeć także na Souk El Had d'Agadir, czyli na targowisko, na którym znajduje się dosłownie wszystko.

Souk El Had d'Agadir – kiedy się wybrać?

Souk El Had to po arabsku dosłownie "niedzielny targ". Ale to nie znaczy, że Souk El Had d'Agadir czynne jest tylko w niedzielę. Targowisko Souk El Had otwarte jest bowiem we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałku.

Jednak w piątek, ze względu na miejscowe zwyczaje religijne, wiele stoisk na Souk El Had d'Agadir jest zamkniętych od południa na 2 lub 3 godziny. Z kolei w soboty i niedziele Souk El Had jest tak oblężone przez klientów, że turystom zaleca się zakupy w tygodniu. Tłoczno W Souk El Had robi się też każdego dnia w okolicach godziny 16.00.

Godziny otwarcia Souk El Had d'Agadir to coś, co odróżnia agadirskie targowisko od większości polskich targów, gdyż otwarte jest ono przez ponad dwanaście godzin dziennie, aż do wieczora. Jednak biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszy się Souk El Had w Agadirze, tak długa dostępność dla klientów wcale nie dziwi.

Souk El Had d'Agadir – zakupy

Souk El Had to zresztą jeden z największych targów w całym Maroku. Powierzchnia Souk El Had wynosi dużo ponad 120 tys. metrów kwadratowych, na których swoją siedzibę ma ponad 6 tysięcy sklepów, które oferują dosłownie wszystko.

Turystom szczególnie imponują gigantyczne góry przypraw, z których znaczna część nie występuje zbyt powszechnie w Europie. Przyprawy w Souk El Had d'Agadir można kupić na wagę lub w słoikach, a są wśród nich tak rzadkie i drogie okazy, jak np. szafran. Z owoców dostępnych w Souk El Had warto zwrócić uwagę na arbuzy, które są o wiele większe niż w Polsce, i różne rodzaje bananaów – w Polsce banany są zwykle jednej odmiany.

Oferta Souk El Had d'Agadir jest jak oferta hipermarketu, a w zasadzie całej galerii handlowej, dlatego poza żywnością znajdziemy tu też m.in. biżuterię, ubrania, garnki czy wyroby skórzane.

Souk El Had d'Agadir – ceny

Będąc na bazarze Souk El Had w Agadirze, należy pamiętać, że wyjściowa cena w zasadzie każdego dostępnego tam produktu jest mocno zawyżona. Dlatego w Souk El Had d'Agadir należy się targować, nawet jeśli na co dzień ten zwyczaj jest nam obcy. W przeciwnym przypadku wydamy o wiele więcej dirhamów niż powinniśmy.

Przewodnik po Souk El Had d'Agadir

Jeśli ktoś nie lubi przepłacać, to będąc w Souk El Had d'Agadir nie powinien korzystać z usług tamtejszych "przewodników". Na targu Souk El Had w Agadirze jest sporo samozwańczych przewodników, którzy oferują swoją pomoc przy zakupach. Problem w tym, że wielu z nich ma układy ze sprzedawcami z Souk El Had i promocyjna cena, którą specjalnie dla nas utargują, tak naprawdę może okazać się ceną horrendalnie wysoką.

To samo zresztą dotyczy oficjalnych przewodników po Souk El Had d'Agadir, od których nie uzyskamy zbyt wielu informacji na temat samego targu. Z takim przewodnikiem czeka nas raczej rajd po sklepach i przepłacanie jak przy wycieczce z przewodnikiem pracującym na czarno.

Souk El Had d'Agadir – komunikacja

Sprzedawcy z Souk El Had mówią przeróżnymi językami, dlatego jeśli nie znamy arabskiego, to nic straconego. Na tym marokańskim targu w powszechnym użyciu są języki francuski i angielski, a przy odrobinie szczęścia znajdziemy też handlarzy znających inne języki obce.

Souk El Had d'Agadir
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 7h, jazda samochodem: 42h

Strefa czasowa

UTC±00:00

Waluta

dirham marokański (MAD)

Godziny otwarcia

06.00-20.30 (w poniedziałki nieczynne)

Orientacyjna odległość

4300 km

d2l7x3j
d2l7x3j
d2l7x3j
d2l7x3j