Trwa ładowanie...
28-11-2011 16:14

Stöckli - nowości na sezon 2011-2012

Szwajcarska marka narciarska Stöckli powstała w roku 1935, kiedy to Josef Stöckli zaczął produkować narty dla przyjaciół i znajomych.

Stöckli - nowości na sezon 2011-2012Fot: Skiinfo
d355qph
d355qph

Od tego czasu firma rozrosła się i obecnie eksportuje narty do wielu krajów Europy i USA. Narty tej firmy mają być produkowane ze szwajcarską precyzją, znaną za sprawą szwajcarskich zegarków.

Firma produkująca narty Stöckli nie dokonała większych zmian w konstrukcji nart w porównaniu do ubiegłego sezonu. Firma stwierdziła, że w zgodzie ze znanym prawidłem nie powinno się zmieniać tego, co już działa dobrze.

Na nowy sezon zwiększyła się ilość modeli nart dedykowanych specjalnie dla kobiet. Poszczególne modele wyraźnie różnią się od siebie i stanowią odpowiedniki grup nart dla mężczyzn. Mamy tu szeroką nartę na puch – Stormrider Sherpow, nieco węższą nartę uniwersalną – Stormrider LXL, przeznaczoną na stoki o małym promieniu skrętu – Spirit Motion i freeridową nartę Rotor 74.

Przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy narty Stöckli Cross zostały włączone do rodziny nart Stöckli Laser. W tej grupie nart są m.in. slalomówki i gigatówki dostosowane do przepisów FIS, oraz narty dla osób o sporych umiejętnościach narciarskich.

d355qph

Narty Stöckli w dużej części wyglądają tak samo jak w poprzednim sezonie. Również taki sam wygląd mają narty Stöckli Spirit. Osobiście uważam, że ich wygląd pozytywnie wyróżnia się na tle pozostałych modeli tej marki. Jest przejrzysty i minimalistyczny, a nie pstrokaty i przesycony kolorem, jak bywa zazwyczaj w innych modelach tej i innych marek. Dodać należy, że Stöckli Spirit są nartami all-mountainowymi o małym promieniu skrętu.

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d355qph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d355qph