Trwa ładowanie...
d3t834q

Strajk na niemieckiej kolei - będą utrudnienia dla Polaków

Kolejny ogólnokrajowy strajk maszynistów niemieckich kolei Deutsche Bahn (DB) rozpocznie się w czwartek i zakończy w poniedziałek. Akcja protestacyjna może zakłócić obchody 25. rocznicy upadku muru berlińskiego. Sprawdzamy, czy Polacy wybierający się w najbliższych dniach do Berlina pociągiem dotrą na miejsce?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk na niemieckiej kolei - będą utrudnienia dla Polaków
(PAP/HOLGER HOLLEMANN)
d3t834q

Kolejny ogólnokrajowy strajk maszynistów niemieckich kolei Deutsche Bahn (DB) rozpocznie się w czwartek i zakończy w poniedziałek. Akcja protestacyjna może zakłócić obchody 25. rocznicy upadku Muru Berlińskiego.

Strajk obejmie ruch pasażerski 6 listopada, w nocy ze środy na czwartek o godz. 2:00. Zgodnie z planem akcja ma się zakończyć o godz. 4:00 nad ranem w poniedziałek 10 listopada. GDL zamierza unieruchomić, tak jak podczas poprzednich strajków, zarówno pociągi dalekobieżne, jak i szybką kolej miejską - S-Bahn. Turyści spoza Berlina, którzy zamierzali wziąć udział w festynie obywatelskim pod Bramą Brandenburską oraz szeregu innych imprez z okazji jubileuszu, będą mieli kłopoty z dotarciem do stolicy kraju.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika PKP Intercity, pociągi z Gdyni, Warszawy i Wrocławia wyjeżdżające w kierunku Niemiec będą realizować trasę jedynie do granicy. Tam pasażerowie *będą musieli przesiąść się *na podstawioną po stronie niemieckiej autobusową komunikację zastępczą.

d3t834q

Niedobrą wiadomość mamy dla osób, które planowały skorzystać z połączenia EIC Wawel z Wrocławia do Hamburga. Koleje Niemieckie zapewniają komunikację zastępczą dla tego składu wyłącznie na odcinku Węgliniec – Berlin.

Pasażerowie, którzy zdecydują się na rezygnację z podróży, mogą zwracać bilety bez dodatkowych potrąceń.

"Zamiast pokoju (związkowcy) wywołują niepokój" - powiedział prezes Związku Niemieckich Hoteli Willy Weiland wyrażając dezaprobatę dla terminu strajku. Przedstawiciele branży turystycznej mówią o "egoistycznej decyzji" związku zawodowego. Berlin spodziewa się co najmniej kilkuset tysięcy gości z kraju i zagranicy w związku z obchodami 25 rocznicy obalenia Muru Berlińskiego.

PAP/udm/at

Berno-Berneński Oberland - szwajcarskie naj na zimę!

d3t834q

Podziel się opinią

Share

d3t834q

d3t834q