Trwa ładowanie...
fly4free.pl
25-04-2016 14:36

Szczury na pokładzie Dreamlinera. Air India ma ogromne problemy z gryzoniami

W ciągu ostatnich dwóch tygodni 3 loty flagowego hinduskiego przewoźnika Air India były odwoływane z powodu pojawienia się szczurów na pokładzie ich Dreamlinera. Teraz władze linii wprowadzają ścisłe kontrole sanitarne, by walczyć z plagą gryzoni.

Szczury na pokładzie Dreamlinera. Air India ma ogromne problemy z gryzoniamiŹródło: Andrey Khachatryan / Shutterstock.com
d2b017r
d2b017r

*W ciągu ostatnich dwóch tygodni trzy loty flagowego hinduskiego przewoźnika Air India zostały odwoływane z powodu pojawienia się szczurów na pokładzie ich Dreamlinera - informuje portal Fly4free.pl. Teraz władze linii wprowadzają ścisłe kontrole sanitarne, by walczyć z plagą gryzoni. *

To czarna seria dla Air India – 23 kwietnia Boeing 787, lecący na trasie z Melbourne do Delhi musiał awaryjnie lądować w Singapurze, gdy na pokładzie zauważono szczura. Po wylądowaniu wszyscy pasażerowie dostali bilety na inny samolot. W ciągu ostatnich kilku dni szczur pojawił się też w czasie lotu z Birmingham do Delhi, a także w czasie boardingu na lotnisku w Delhi przed lotem do Frankfurtu.

Feralny samolot został zdezynfekowany, w okolicach luku bagażowego ustawiono zaś pułapki na szczury, bo najpewniej to tamtędy gryzonie dostają się na pokład. Ich obecność jest niebezpieczna nie tylko ze względów higienicznych – przede wszystkim istnieje zagrożenie, że mogą one np. przegryźć kable i zakłócić w ten sposób lot.

Linia lotnicza postanowiła wdrożyć restrykcyjne procedury – prezes Air India, Ashawani Lohani zlecił przeprowadzenie inspekcji na lotnisku w Delhi, skąd gryzonie przedostają się do samolotów. Pracownikom obsługi nakazano też dodatkowe kontrole czystości w maszynach, zwłaszcza w okolicach wózków z jedzeniem. Zakazano im też spożywania posiłków przy rampach prowadzących na pokład samolotu, gdzie robili to do tej pory. Jednocześnie lotnisko w Delhi ma utworzyć specjalną kantynę, w której obsługa samolotu będzie mogła spożywać posiłki.

To nie pierwszy taki incydent dla Air India – w lipcu 2015 r. szczur znalazł się na pokładzie w czasie lotu z Mediolanu do Delhi, a w grudniu samolot przewoźnika lecący do Londynu musiał z tego powodu zawrócić do Bombaju.

Państwowa linia Air India jest trzecim największym przewoźnikiem w Indiach – w 2015 r. przewiozła ponad 18 mln pasażerów.

Źródło: fly4free.pl / wg

d2b017r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b017r