Trwa ładowanie...
d1ckyxx

Szwajcaria Kaszubska

Największe atrakcje
Szwajcaria Kaszubska
Kraj
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Szwajcaria Kaszubska uznawana jest za jedną z najpiękniejszych krain w Polsce. To również niezwykle różnorodny krajobrazowo i turystycznie region północnej Polski. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno latem, jak i poza sezonem.

Szwajcaria Kaszubska – atrakcje

Szwajcaria Kaszubska to około 700 jezior, rzeki, dzikie plaże, gęste lasy, malownicze wsie i szereg atrakcji dla turystów w każdym wieku. Jest częścią Pojezierza Kaszubskiego, rozciągając się od Kartuz po Kościerzynę. Na terenie Szwajcarii Kaszubskiej warto zobaczyć:

  • Szymbark z Centrum Edukacji i Promocji Regionu, w którym znajdziemy słynny Dom Do Góry Nogami, Najdłuższą Deskę Świata, Kaszubski Świat Bajek czy Największy Koncertujący Fortepian Świata.
  • Chmielno, letnisko zwane kaszubskim Saint Tropez.
  • Kaszubski Olimp, najwyższe wzniesienie regionu (prawie 329 metrów), z 35-metrową wieżą widokową, na Wieżycy w paśmie Wzgórz Szymbarskich.
  • Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, z ogromną ekspozycją pojazdów szynowych, halą parowozowni oraz zabytkowymi pojazdami.

Szwajcaria Kaszubska – noclegi: agroturystyka i domki w Szwajcarii Kaszubskiej

Szwajcaria Kaszubska jest miejscem, gdzie można efektywnie odpocząć na łonie natury. Tłumnie przybywają tu turyści z całej Polski, a także z sąsiednich krajów, jednak urozmaicona oferta agroturystyczna pozwala łatwo znaleźć noclegi na Kaszubach w interesującej nas lokalizacji. Polecamy wybierać spośród gospodarstw, usytuowanych w lasach nad samą wodą, nad jeziorami i rzekami. Często można tam łowić szczupaki czy okonie w okolicznych, niezwykle czystych stawach oraz zbierać jagody i grzyby niedaleko domku. Trasy piesze, rowerowe i kajakarskie zachęcają do wycieczek po okolicy.

Noclegi w Szwajcarii Kaszubskiej to przede wszystkim pokoje w gospodarstwach agroturystycznych oraz domki nad jeziorami i w lasach. Z twardymi, lecz gościnnymi rdzennymi Kaszubami da się negocjować ceny zakwaterowania. Zaczynają się one już od tysiąca złotych w sezonie letnim za domek holenderski dla czterech osób z łazienką i aneksem kuchennym za cały tydzień (niecałe 36 złotych za osobę za nocleg). Poza sezonem ceny spadają średnio o 150 złotych za domek za tydzień.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ckyxx
d1ckyxx
d1ckyxx