Trwa ładowanie...
d3idswy

Szwajcaria z nieba i przez szybę

Światowej rangi fotograf Yann Arthus-Bertrand na zaproszenie Switzerland Tourism, narodowej organizacji promującej turystykę, sfotografował Szwajcarię z nieba.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szwajcaria z nieba i przez szybę
(Yann Arthus-Bertrand / Altitude – Paris)
d3idswy

Fantastyczne zdjęcia pokazują bogatą różnorodność kraju, w tym potężne wodospady Renu pod Schaffhausen, elegancki Matterhorn, tajemniczą Dolinę Verzasca *w Ticino czy romantyczne winnice *Lavaux nad Jeziorem Genewskim. Wybór wielkoformatowych zdjęć powstałych w ramach tego projektu pokazywany był m.in. w Paryżu i Dubaju. Zdjęcia w Warszawie i Krakowie prezentowane są na czterech rozrzuconych kubikach 2,5 m x 2,5 m.

Spektakularne zdjęcia - Yann Arthus-Bertrand z okazji „Grand Tour of Switzerland”:
Warszawa, Plac przed Kościołem św. Anny, 15 kwietnia - 14 maja 2015
Kraków, Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego, 15 maja – 14 czerwca 2015

Te wyjątkowe wystawy w Polsce są częścią inauguracji nowej, objazdowej propozycji po jednym z najpiękniejszych krajów na świecie, Grand Tour of Switzerland. To trasa o łącznej długości 1600 km, poprowadzona przez wszystkie strefy językowe, niemal wszystkie kantony, najciekawsze miasta i miasteczka, przez najwyższe przełęcze alpejskie i wzdłuż najpiękniejszych jezior oraz do każdego z 11 miejsc z listy UNESCO. Wszystkie najważniejsze atrakcje tego małego kraju połączone są w jedną, okrężną podróż, którą można przebyć autem lub na motorze.

Yann Arthus-Bertrand, urodzony w 1946 w Paryżu fotograf, dziennikarz i ekolog, zasłynął na świecie spektakularnymi zdjęciami z lotu ptaka. W 1993 rozpoczął realizację wspieranego przez UNESCO projektu Earth from above („Ziemia z nieba”). Zdjęcia powstałe w ramach tego projektu pokazywane były w ponad 100 miastach na całym świecie. Jego album „Ziemia z nieba” sprzedał się w ponad 3 mln egzemplarzy. W 2005 Arthus-Bertrand założył fundację GoodPlanet zajmującą się tematyką ochrony przyrody.

d3idswy

Podziel się opinią

Share

d3idswy

d3idswy