Trwa ładowanie...
16-04-2013 15:20

Szwajcarskie gadżety z Gryzonii

Gryzonia to największy i najdalej wysunięty na wschód region Szwajcarii, położony na pograniczu Włoch, Austrii i Liechtensteinu. Ma bogatą tradycję, której przejaw można także zobaczyć w turystycznych gadżetach!

Szwajcarskie gadżety z GryzoniiŹródło: Graubuenden.ch
d4gzf8c
d4gzf8c

1. Butelka Edelswiss Red (SIGG)
Legendarne butelki Sigg’a produkowane od ponad 100 lat w Szwajcarii. Szczególnie przydatne podczas rekreacji i uprawiania sportu. Szczelne, lekkie i wytrzymałe butelki, gwarantują znakomite warunki przechowywania napojów, zachowując ich pierwotny smak. Są higieniczne, łatwe do mycia, również w zmywarce. Kompatybilne z ustnikami KBT i ABT. Dostępne izolujące pokrowce z neoprenu i nylonu oraz dodatkowe akcesoria. Butelki wolne są od ftalanów i BPA (biosfenol A). Pojemność 0,6 litra.

2. Scyzoryk/brelok Escort (Victorinox)
Mały elegancki scyzoryk kieszonkowy znanej na całym świecie szwajcarskiej firmy Victorinox. Mieszczący się w każdej kieszeni przydatny gadżet, którego funkcje przydadzą się podczas wykonywania codziennych czynności.

Funkcje:
1. Ostrze
2. Pilniczek do paznokci ze śrubokrętem
3. Kółko
4. Pęseta
5. Wykałaczka

3. SwissCard Classic (Victorinox)
SwissCard Classic stanowi bardzo interesującą wariację na temat noży firmy Victorinox. Zamiast standardowej formy wielofunkcyjnych scyzoryków, zastosowano tutaj pomysł umieszczenia różnorakich narzędzi w obudowie, przypominającej kartę kredytową, którą z łatwością można umieścić w portfelu. Mamy tu między innymi niewielkie ostrze, idealne do otwierania listów, nożyczki oraz pilniczek, który może również pełnić funkcję poręcznego śrubokrętu. Bardzo pomocny może okazać się długopis, w wypadku, kiedy nie mamy pod akurat pod ręką żadnego innego pisaka. Całość dopełnia nierdzewna szpilka, pęseta, a także wykałaczka. Obudowa może posłużyć jako miarka, lub po prostu linijka.

d4gzf8c

4. Scyzoryk Spartan (Victorinox)
Victorinox Spartan jest następcą legendarnego modelu scyzoryka oficerskiego z 1897 roku i jest jednym z bestsellerów wśród noży armii szwajcarskiej. Wszystkie ostrza scyzoryka zostały wykonane z nierdzewnej stali szlachetnej odpornej na korozję, a obudowy z bardzo dobrego tworzywa odpornego na przypadkowe obicia czy lekkie uderzenia. Długość: 91 mm

1. duże ostrze
2. małe ostrze
3. korkociąg
4. otwieracz do puszek z małym śrubokrętem (także do wkrętów gwiazdkowych)
5. otwieracz do kapsli ze śrubokrętem i przyrządem do zdejmowania izolacji
6. szpikulec-szydło
7. kółko
8. pęseta
9. Wykałaczka

5. Smycz do scyzoryka, kluczy (Victorinox)

d4gzf8c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gzf8c