Trwa ładowanie...
04-04-2014 10:57

Tak wygląda ruch lotniczy w Europie. Niesamowite wideo!

Europejska przestrzeń powietrzna należy do jednych z najruchliwszych i zarazem najbardziej złożonych na świecie. Każdego dnia odbywają się tysiące rejsów, nad bezpieczeństwem których pracują kontrolerzy ruchu lotniczego. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że przestrzeń powietrzna naszego kontynentu potrafi być równie zatłoczona, co główne arterie miast w godzinach szczytu.

Tak wygląda ruch lotniczy w Europie. Niesamowite wideo!Źródło: NATS
d2z7ou7
d2z7ou7

Infrastruktura lotnicza i siatka połączeń lotniczych w Europie jest jedną z najbardziej skomplikowanych na świecie. By pokazać natężenie ruchu lotniczego agencja NATS, będąca głównym dostawcą usług nawigacji lotniczej w Wielkiej Brytanii, opublikowała nagranie obrazujące typowy dzień pracy w ruchu lotniczym.

Na filmie "Europe 24" możemy zobaczyć jak wiele połączeń jest wykonywanych ponad naszymi głowami w ciągu doby. Z jaką częstotliwością startują i lądują samoloty oraz jak trasy lotu poszczególnych rejsów nakładają się na siebie. Klip obrazuje także skalę pracy kontrolerów ruchu lotniczego, pilotów, obsługi naziemnej każdego dnia.

Wizualizacja powstała poprzez połączenie danych z dwóch źródeł: brytyjskich danych radarowych z 21 lipca 2013 roku oraz europejskiego rozkładu lotów z 28 lipca 2013 roku. Nałożenie informacji na jednej wizualizacji wyraźnie obrazuje strukturę przestrzeni powietrznej na całym kontynencie.

W ciągu doby w Europie odbywa się ponad 30 tys. rejsów. Całkowity dystans pokonany przez samoloty w tym czasie wynosi 25 milionów mil morskich. To tyle samo co 998 razy dookoła Ziemi czy 104 podróże na Księżyc.

Film odtwarzany jest 1440 razy szybciej niż w czasie rzeczywistym.

Źródło: nats.aero/blog

pw/if

d2z7ou7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z7ou7