Trwa ładowanie...

Tak wygląda ruch statków na Bałtyku. Niezwykłe wideo!

Ostatnio pisaliśmy o tym jak naprawdę wygląda przestrzeń powietrzna, infrastruktura lotnicza i siatka połączeń lotniczych w Europie. Dziś natomiast zamierzamy wam pokazać jakie natężenie ruchu statków jest na Morzu Bałtyckim.

Tak wygląda ruch statków na Bałtyku. Niezwykłe wideo!Źródło: HELCOM
d5onapu
d5onapu

Ostatnio pisaliśmy o tym jak naprawdę wygląda przestrzeń powietrzna, infrastruktura lotnicza i siatka połączeń lotniczych w Europie. Dziś natomiast zamierzamy wam pokazać jak duże jest natężenie ruchu statków na Morzu Bałtyckim.

To, co się dzieje na Bałtyku w normalny dzień pracy można porównać z ruchem ulicznym głównych arterii dużych miast widzianym z lotu ptaka. Doskonale obrazuje to wizualizacja stworzona przez Komisję Helsińską, której zadaniem jest monitorowanie oraz ochrona środowiska naturalnego Morza Bałtyckiego.

Niezwykłe wideo powstało na podstawie danych regionalnego monitoringu morskiego prowadzonego przez kraje położone w rejonie Morza Bałtyckiego w ramach współpracy z Komisją Helsińską. Na 3-minutowym filmie, możemy zobaczyć jak wygląda 11-godzinny ruch statków na Morzu Bałtyckim. Doskonale widać Polskę, a także siatkę połączeń promowych do Karlskrony, Ystad czy Trelleborga.

Komisja Helsińska opracowała wizualizację na podstawie danych z 2012 roku, jednak film został opublikowany dopiero niedawno. Ma na celu zwrócić uwagę na potencjalne zagrożenia dla środowiska morskiego wynikające z coraz to większego zagęszczenia ruchu statków na Bałtyku.

Obejrzyj klip:
pw/if

Źródło: helcom.fi/PortalMorski.pl

d5onapu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5onapu