WP Turystyka

  
Polecane
Tematy

Tomasz Stachura na tropie okrętu "ORP Orzeł"

Tomasz Stachura to jeden z najlepszych fotografów głębinowych na świecie. Od lat fotografuje skarby ukryte na dnie mórz i podwodnych jaskiń, głównie w Bałtyku. Na jego pracach, wbrew powszechnej opinii o „szarości i nudności” naszego morza, widać wspaniałe wraki i głębię kolorów. Mozaika szwedzkiego wraku „Mars”, wykonana z ok. 650 podwodnych zdjęć statku, przyniosła Polakowi uznanie. Zdjęcie Stachury, jako jednego z trzech Polaków w historii, trafiło na okładki prestiżowego National Geographic, w takich krajach jak Niemcy, Szwecja, Hiszpania, Portugalia i Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Stachura na tropie okrętu "ORP Orzeł"
(Tomasz Stachura)

Tomasz Stachura to jeden z najlepszych fotografów głębinowych na świecie i zapalony nurek. Od lat fotografuje skarby ukryte na dnie mórz, głównie w Bałtyku. Na jego pracach, wbrew powszechnej opinii o „szarości i nudności” naszego morza, dokładnie widać wspaniałe wraki i głębię kolorów. Mozaika szwedzkiego okrętu „Mars”, wykonana z ok. 650 jego podwodnych ujęć statku, przyniosła Polakowi uznanie. Zdjęcie Stachury, jako jednego z trzech Polaków w historii, trafiło na okładki prestiżowego National Geographic , w takich krajach jak Niemcy, Szwecja, Hiszpania, Portugalia i Polska. Wcześniej na „fotograficzny Mount Everest” wspięli się Tomasz Tomaszewski i Marcin Jamkowski.

Pan Tomasz poszukuje wciąż nowych obiektów. Od lat przekonuje także, że Morze Bałtyckie jest najlepszym na świecie akwenem do nurkowania wrakowego. Jego najnowszym celem, realizowanym dzięki projektowi _ „SANTI Odnaleźć Orła _”, jest znalezienie wraku legendarnego okrętu ORP Orzeł, zatopionego na Morzu Północnym w 1940 roku. Dzięki grantowi z NG , Stachura pracuje również nad nowoczesnym sposobem prezentowania zatopionych statków w technologii 3D. Pozwoli to zobaczyć, w idealnie odwzorowanej, cyfrowej wersji, wraki spoczywające na dnie morza, których wydobycie wiązałoby się z ich zniszczeniem.

udm/ir

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.