Trwa ładowanie...
d4bao13

Tropical Islands - rajska oaza pod Berlinem

Tropical Island położona jest w odległości około 60 km od stolicy Niemiec - Berlina. Miejsce rodem z Karaibów mieści się na dawnym wojskowym lotnisku, w gigantycznym hangarze, który miał być przeznaczony dla potężnych sterowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tropical Islands - rajska oaza pod Berlinem
(PATRICK PLEUL / AFP)
d4bao13

Tropical Islands położona jest w odległości około 60 km od stolicy Niemiec - Berlina. Miejsce rodem z Karaibów mieści się na dawnym wojskowym lotnisku, w gigantycznym hangarze, który miał być przeznaczony dla potężnych sterowców.

Egzotyczna kraina rozciąga się na długości 360 metrów i mierzy 107 metrów wysokości. Na powierzchni 66 tys. m kw. znajdują się m.in. złote plaże, baseny, zjeżdżalnie, tropikalny las, egzotyczne zwierzęta czy domki wypoczynkowe nawiązujące architekturą do tradycji balijskiej i tajskiej.

Pod kopułą hangaru przez całą dobę panuje stała temperatura 27 stopni Celsjusza. Temperatura wody w ogromnym basenie zwanym "Morzem Południowym" jest o stopień wyższa. Nad zbiornikami położona jest 200-metrowa plaża, którą pokrywa złoty piasek przywieziony z Włoch. Znajdziemy tu także najwyższą zjeżdżalnię wodną w Niemczech - wznosi się ona na wysokość 27 metrów.

d4bao13

Na terenie Tropical Islands znajduje się także "Laguna Bali", w której temperatura wody wynosi 32 stopnie Celsjusza. Do zbiornika przylega grota i zjawiskowy wodospad. Wieczorem cały akwen jest podświetlony na różne kolory, co sprawia, że jest to najbardziej romantyczne miejsce w całym obiekcie.

Za wstęp do Strefy Tropikalnej lub Strefy Saun dorośli muszą zapłacić 34,50 euro. Za bilet ulgowy (dzieci w wieku 6-14 lat) zapłacimy 27 euro. Za bilet łączony do obu stref dorośli muszą zapłacić 39,50 euro, a dzieci 27 euro.

Dojazd do Tropical Islands

Samochodem:
Tropikalna kraina znajduje się przy autostradzie A13 (Berlin-Drezno), ok. 35 km na południe od Berlina-Schönefeld. Należy opuścić autostradę na zjeździe Staakow i jechać jeszcze 3 km kierując się oznaczeniami. Drogi dojazdowe do Tropical Islands są przejezdne również w okresie zimowym.
Adres:
Tropical-Islands-Allee 1
15910 Krausnick, Niemcy

Pociągiem:
Pociąg pospieszny RE 2 odjeżdża z Berlina lub Cottbus do stacji Brand (Niederlausitz) co godzinę. Podróż trwa ok. 50 minut.

Pociąg osobowy RB 14 odjeżdża również co godzinę ze stacji Berlin Ostbahnhof przez Karlshorst i Königs Wusterhausen lub – z odwrotnego kierunku - przez Senftenberg i Lübben.

Ze stacji w Brand do Tropical Islands można dojechać bezpłatnym autobusem. Godziny odjazdu autobusów są dopasowane do czasu przyjazdu pociągów.

pw/if

Berlin. Przewodnik kieszonkowy

Najlepsze promocje lotnicze! - Sprawdź

d4bao13

Podziel się opinią

Share

d4bao13

d4bao13