Trwa ładowanie...

W Szczyrku ogłoszono stan zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej. Zwołano sztab kryzysowy

W związku z ogromnymi opadami śniegu, które miały miejsce na południu Polski, wiele miast stanęło w obliczu problemów komunikacyjnych na drogach. Jedna z najgorszych sytuacji ma miejsce w Szczyrku.

W Szczyrku ogłoszono stan zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej. Zwołano sztab kryzysowyŹródło: Forum, fot: Andrzej Sidor
d5osgy1
d5osgy1

Burmistrz Miasta Szczyrk oficjalnie ogłosił stan zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej w mieście. We wcześniejszych komunikatach publikowanych przez Urząd Miasta, podano informacje o klęsce żywiołowej, lecz wkrótce zostały one zdementowane i zaktualizowane przez tę samą instytucję. Ponadto zwołano sztab kryzysowy, który ma zająć się rozwiązaniem problemu odśnieżania oraz udrażnianiem dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Dojazd do miasta został całkowicie zablokowany, wiele osób porzuciło swoje samochody. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydała także Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

"Źródłem zakorkowania ruchu drogi wojewódzkiej jest nieodpowiedzialna postawa osób, które zostawiły samochody w pasie drogowym w pobliżu gondoli" - pisze policja. Zostały skierowane specjalne oddziały, mające pomóc udrożnić drogę wojewódzką 942. Obecnie odradza się turystom wyjazd w tamte rejony.

Obecnie na trasach w Szczyrku pokrywa śnieżna wynosi 80 cm. W niedzielę oraz w poniedziałek zapowiadane są kolejne obfite opady śniegu, a temperatura w nocy ma spaść poniżej -10 stopni C.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d5osgy1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5osgy1