Trwa ładowanie...
27-10-2011 16:56

W Tatrach zimowe warunki turystyczne

Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są niekorzystne. Powyżej górnej granicy lasu panują warunki typowo zimowe. W górach obowiązuje pierwszy, najniższy topień zagrożenia lawinowego.

W Tatrach zimowe warunki turystyczneFot: Jupiterimages
d467mqe
d467mqe

"Pod warstwą świeżego śniegu w wielu miejscach występują oblodzenia, szczególnie na stromych podejściach" - powiedziała w czwartek PAP Danuta Wojciechowska z informacji turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego. W takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność.

W tatrzańskich dolinach i w części reglowej Tatr, szlaki są mokre, śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Wybierając się w góry należy pamiętać, że dni są już znacznie krótsze i wycieczkę należy zaplanować tak, by zakończyła się przed zmrokiem.

Do soboty w Dolinie Kościeliskiej, powyżej szlaku do Jaskini Mroźnej, trwać będzie remont mostu; ruch pieszy w tym miejscu odbywa się przez kładkę i nie kursują wozy konne. Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego oznacza, że możliwe jest samorzutne zejście lawin małych rozmiarów w postaci tzw. zsuwów, szczególnie przy śniegach mokrych.

(PAP)

d467mqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d467mqe