WP

W tym mieście mieszka ok. 200 osób. Prawie wszyscy w jednym budynku

Niedaleko lodowca, w zatoce Księcia Williama "Passage Canal" jest miasto Whittier. To tutaj była baza logistyczna amerykańskiego wojska i port w czasie II wojny światowej. Wtedy postawiono tu dwa budynki. Jeden z nich to już ruina. W drugim mieszka niemal cała ludność miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Całe miasto pod jednym dachem.
Całe miasto pod jednym dachem. (Youtube.com)
WP

Bucker Building i Begich Towers. Ten pierwszy opustoszał już w 1964 roku. Trzęsienie ziemi mocno wpłynęło na jego konstrukcję, ale to nie jedyny powód, dla którego wszyscy stamtąd uciekli. Do jego budowy użyto szkodliwego azbestu.

Wikimedia Commons CC BY
Podziel się

Ten drugi, ma się dobrze. Prócz tego, że jest budynkiem mieszkalnym, pełni funkcję również szkoły i kościoła. Jest tu również sklep, poczta czy nawet komisariat policji.

WP
Youtube.com
Podziel się
Youtube.com
Podziel się

"Jeśli dziecko nie może sobie poradzić z zadaniem domowym, po prostu idzie w kapciach zapukać do drzwi nauczyciela. Przecież niemal wszyscy tu mieszkają" – mówi prowadzący kanał Thoughty2 na Youtube.

WP

Budynek ma 15 pięter i posiada nawet kryty plac zabaw dla dzieci. Gdy na zewnątrz panują bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne, w ogóle nie trzeba się z niego ruszać. Jak oni mogą tak żyć? Nasuwa się pytanie. Tym bardziej, że do miasta nie wjedziemy ot tak i o dowolnej porze - prowadzi tutaj tylko jedna droga i jest to jednopasmowy, 3-kilometrowy tunel, który na noc jest całkowicie zamykany.

Chociaż wielu wydaje się to niewyobrażalne, mieszkańcy bardzo chwalą sobie życie w ten sposób. Z dala od zgiełku miast, bliżej natury, ale nie samotni. Tworzą zgraną społeczność, w której każdy pełni określoną funkcję.

Youtube.com
Podziel się

Whittier staje się coraz bardziej popularne. Z racji swego wyjątkowego położenia i oryginalnego stylu życia mieszkańców, turyści coraz chętniej zaglądają do miasta. Gdzie mogą zatrzymać się na noc? Oczywiście w budynku Begich Tower. Otóż na jego terenie znajduje się również… pensjonat! Ktoś się wybiera?

WP

Zobacz, jak wyglądają przygotowania do zimy na Alasce:

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP