Trwa ładowanie...
d39k6mp
04-01-2010 15:08

W Zakopanem więcej turystów ze Wschodu

Coraz więcej turystów z Rosji, Ukrainy i Białorusi spędza pod Tatrami
prawosławne i greckokatolickie święta. Według danych z Biura Promocji Zakopanego, sąsiedzi ze
wschodu stanowią 25 proc. wszystkich gości w hotelach.

d39k6mp
d39k6mp

W tym roku prawosławne Boże Narodzenie przypada dwa tygodnie później niż w Kościele katolickim. Ponieważ na Podhalu nie ma cerkwi prawosławnej, przedstawiciele tego Kościoła poprosili o udostępnienie świątyni rzymsko-katolickiej. Specjalnie dla turystów ze Wschodu nabożeństwo bożonarodzeniowe w obrządku prawosławnym zostanie odprawione w czwartek 7 stycznia w zakopiańskim Starym Kościółku.

Według dyrektora Biura Promocji Zakopanego Andrzeja Kaweckiego, liczba miejsc hotelowych w Zakopanem zajętych przez turystów ze wschodu stanowi obecnie ok. 25 procent, jednak dokładne dane będą znane za kilka dni. Niektóre pensjonaty są już w całości zajęte przez naszych wschodnich sąsiadów.

Goście ze Wschodu odwiedzający Zakopane w okresie noworocznym, to turyści średnio lub bardzo zamożni. Wybierają pensjonaty i hotele o wysokim standardzie.

"Dzięki gościom ze wschodu świąteczno-noworoczny sezon turystyczny pod Giewontem wydłużył się o kilkanaście dni" - powiedział PAP Kawecki. Dzięki temu, turystyczny sezon zimowy pod Tatrami trwa nieprzerwanie od grudnia do końca lutego.

d39k6mp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39k6mp