Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
24-11-2015 11:10

W Zieleniec Ski Arena rozpoczęło się naśnieżanie stoków

Sezon narciarski w Zieleniec Ski Arena coraz bliżej. Wszystko dzięki intensywnym opadom śniegu i temperaturze utrzymującej się na stałe poniżej zera. Jeśli dodać do tego właśnie zakończony przegląd kolei linowych i wyciągów oraz rozpoczęte na szeroką skalę naśnieżanie stoków mamy pewność, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni odbędzie się otwarcie sezonu narciarskiego.

Share
W Zieleniec Ski Arena rozpoczęło się naśnieżanie stokówFot: Maciej Schulz - Shutterstock
d1c80bf

Jesień była w tym roku wyjątkowo ciepła. I choć jest to piękna pora roku, z niecierpliwością wyczekiwano w kurorcie większego spadku temperatury - jeszcze tydzień temu słupki rtęci wskazywały 16 stopni.

Z drugiej strony, sprzyjająca aura pozwoliła na dokładne przygotowanie się do sezonu narciarskiego. Ukończone zostały nowe inwestycje (łączniki, modernizacja snow parku oraz powiększenie parkingu, jedynie nowa kolej kanapowa oddana do użytku zostanie na święta), przeprowadzony został szczegółowy przegląd wszystkich zielenieckich wyciągów i kolei, a także produkującego sprzęt śniegu i ratraków. Wszystko to sprawiło, że u progu zimy, która już właściwie w góry nadeszła, kurort Zieleniec Ski Arena jest przygotowany na nowy sezon narciarski.

„Miniony weekend był momentem przełomowym jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Temperatura wreszcie na dłużej utrzymuje się poniżej zera - do tej pory mieliśmy jedynie chwilowe przymrozki” - mówi Grzegorz Głód, menedżer kurortu. „Wszystko mamy w stu procentach przygotowane, a dzięki zmianie pogody rozpoczęliśmy w niedzielę regularnie dośnieżanie zielenieckich stoków” - dodaje.

d1c80bf

W Zieleniec Ski Arena na narciarzy czekają w sumie 24 wyciągi i koleje, w tym 5 nowoczesnych kanap (jedna kolej kanapowo-gondolowa). Na wszystkie obowiązuje oczywiście jeden karnet, który jeszcze do 15 grudnia kupić można z 20-proc. zniżką w sklepie on-line na stronie kurortu.

Ponad 22 kilometry tras o różnych stopniu trudności to doskonałe miejsce do szusowania dla całych rodzin - przypomnijmy, że Zieleniec bardzo mocno stawia w tym sezonie na naukę i szkolenie najmłodszych. Wiele łagodnych stoków, orczyki i wyciągi taśmowe są idealnym miejsce dla debiutujących adeptów narciarskiej sztuki.

Do tego dobra lokalizacja, bogata infrastruktura i oferta noclegowa, liczne bary, restauracje, a nade wszystko niezwykła atmosfera, która chyba tylko w Zieleńcu zbliżona jest do tej, którą poczuć można na alpejskich stokach.

Prognozy pogody na najbliższe dni są optymistyczne. Utrzymująca się poniżej zera temperatura oraz spodziewane na przyszły weekend intensywne opady śniegu dają nadzieję, że już niebawem Zieleniec Ski Arena ogłosi gotowość bojową i poda wszystkim zainteresowanym datę oficjalnego otwarcia sezonu narciarskiego.

Wszystkie bieżące codziennie aktualizowane informacje znajdują się na stronie internetowej kurortu: www.zieleniec.pl, a także na Twitterze, profilu stacji narciarskiej na Facebooku oraz Instagramie. Tam też znajdą Państwo widoki kamer oraz zdjęcia, na których sprawdzić można panujące w danej chwili w Zieleńcu warunki atmosferyczne.

Zieleniec Ski Arena /ik

d1c80bf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c80bf