Wakacje last minute

Jeżeli chcecie skorzystać z urlopu poza sezonem, teraz jest dobry moment, aby zdecydować się na opcję last minute.

Obraz
Źródło zdjęć: © Shutterstock

Omijając turystyczne szaleństwo
Słowa urlop, wakacje kojarzą nam się nieodmiennie z miesiącami letnimi. Podobnie jak tysiącom innych, wyjeżdżających w tym okresie turystów. Kurorty oraz największe miasta Europy i świata są zatłoczone, czasem ciężko jest dostać się nawet do popularnych muzeów, czy zabytków. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy na urlop nie wybrać się poza sezonem. W wielu miejscach maj i wrzesień do doskonałe miesiące na spędzanie czasu, niejednokrotnie nawet taki termin jest dużo lepszy ze względu na klimat. Turcja, Hiszpania, Grecja – należą do niezwykle upalnych w czasie wakacji miejsc, ale już w maju można je odwiedzić, mając gwarancję pięknej pogody. Wtedy klimat jest jeszcze bardziej przyjazny, dlatego wyjazdy w takich terminach poleca się na przykład rodzinom z dziećmi, osobom starszym, czy ludziom, którzy mają problemy z sercem.

Warto też zauważyć, że organizowanie wczasów poza sezonem ma jeszcze inne zalety. Przede wszystkim – jest to dużo tańsza opcja. Biura podróży oferują wyjazdy do hoteli o bardzo wysokim standardzie, z pełnym wyżywieniem, za dużo niższą opłatą. W związku z tym, tak naprawdę możemy spędzić czas dokładnie tak samo jak w lipcu, czy sierpniu, ale zapłacić za to mniej.

Europejskie stolice last minute
Jeden długi weekend dopiero za nami, następny już początkiem czerwca. Ofert last minute będzie stopniowo przybywać, ale już teraz zaczynają się pojawiać pierwsze z nich. Jeżeli chcemy wykorzystać parę dni wolnego, ale też nie mamy zbyt wiele czasu, najlepszą opcją może być odwiedzenie jednej z europejskich stolic. Paryż, Londyn czy Rzym przed rozpoczęciem wakacji są dużo mniej zatłoczone. Zwiedzanie miast to dobry pomysł na „przedłużony” weekend. Po pierwsze w programach biur podróży znajduje się naprawdę wiele zabytków i wyjątkowych miejsc, a obecność przewodnika pomoże nam bardziej skorzystać z oferty. Po drugie, podczas wyjazdu zorganizowanego zawsze jest czas wolny, który możemy wykorzystać jak tylko chcemy, robiąc zakupy, czy relaksując się w małej knajpce. Poza tym wiele wycieczek obejmuje nie tylko zwiedzanie monumentów, ale także rozrywkę dla całej rodziny – jak na przykład wycieczki, na które składa się spacer po Paryżu i wizyta w podparyskim
Disneylandzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zorganizujemy miły weekend nawet dla najmłodszych dzieci, które w podróży łatwo się męczą.

Leniuchowanie na plaży
Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby w trybie last minute wybrać się już wkrótce na urlop do jednego z krajów, gdzie kuszą głównie plaże i hotelowe baseny. W ofertach biur przeważa obecnie Turcja, Grecja, Tunezja, czy Hiszpania. Tutaj, biuro pozostawia nam pełną dowolność w wyborze rodzaju spędzania wolnego czasu. Możemy na przykład zdecydować się na tygodniowy wypoczynek na leżaku, ale także skorzystać z jednej, bądź kilku wycieczek fakultatywnych. Nawet wyjeżdżając na wakacje last minute, nie musimy się obawiać, że nie „załapiemy” się na którąś z nich. Zazwyczaj bowiem rezydent przedstawia ofertę już po przyjeździe na miejsce. Nadmorskie kurorty to także miejsca pełne pubów i klubów, w których imprezy trwają całą noc, więc idealnie nadają się na wyjazdy w grupie przyjaciół. Egzotyka last minute Jeżeli chcemy przeżyć coś naprawdę wyjątkowego, powinniśmy wśród ofert znaleźć te „niecodzienne”. Wielką przygodą może być wycieczka objazdowa po Chinach, Japonii czy Izraelu. Takie oferty bardzo opłaca się
rezerwować właśnie w trybie last minute, ponieważ można naprawdę sporo zaoszczędzić. Przy wydatku w granicach kilku tysięcy złotych, zyskujemy nawet kilkaset. Planując podróż na przykład do Azji, warto wziąć tylko pod uwagę różniący się od naszego kalendarz świąt, tak aby nie trafić na przykład na dni, kiedy następuje niemalże paraliż komunikacyjny.

Artykuł sponsorowany
Źródło artykułu: Artykuł sponsorowany
Wybrane dla Ciebie
Trzęsienie ziemi na europejskiej wyspie. Jest na niej czynny wulkan
Trzęsienie ziemi na europejskiej wyspie. Jest na niej czynny wulkan
Imprezowali w schronisku górskim. Sytuacja wymknęła się spod kontroli
Imprezowali w schronisku górskim. Sytuacja wymknęła się spod kontroli
Pies to też bagaż? TSUE wydał orzeczenie
Pies to też bagaż? TSUE wydał orzeczenie
To święto obchodzi na świecie miliard ludzi. "Wcześniej znałam je tylko z filmów Bollywood"
To święto obchodzi na świecie miliard ludzi. "Wcześniej znałam je tylko z filmów Bollywood"
Nietypowy przysmak w turystycznym mieście. Do muffinek dodają... krew
Nietypowy przysmak w turystycznym mieście. Do muffinek dodają... krew
Niezwykła akcja ratunkowa. Turystka utknęła we wnętrzu egipskiej piramidy
Niezwykła akcja ratunkowa. Turystka utknęła we wnętrzu egipskiej piramidy
Polskie miasto ma powód do dumy. Zaistniało w kosmosie
Polskie miasto ma powód do dumy. Zaistniało w kosmosie
Symbol Krakowa bliski ruiny. Brak funduszy na ratunek
Symbol Krakowa bliski ruiny. Brak funduszy na ratunek
Gang okradał turystów. Największa w historii afera lotniskowa na Kanarach
Gang okradał turystów. Największa w historii afera lotniskowa na Kanarach
Nowa odsłona wielkiego widowiska w Gizie. Turyści z Polski w gronie wybranych
Nowa odsłona wielkiego widowiska w Gizie. Turyści z Polski w gronie wybranych
Kiedyś wysypisko śmieci. Dziś największy ogród na Bliskim Wschodzie
Kiedyś wysypisko śmieci. Dziś największy ogród na Bliskim Wschodzie
Zaczyna pracę, gdy większość z nas śpi. "Młodzi wolą iść do innej roboty"
Zaczyna pracę, gdy większość z nas śpi. "Młodzi wolą iść do innej roboty"