Trwa ładowanie...
d4fxirs

Walizki na kółkach. Trwałe i idealne na długie podróże

Przy zakupie walizki często zwracamy uwagę na jej pojemność i cenę, ale przy wyborze liczy się również trwałość i komfort użytkowania. Egzemplarze na kółkach idealnie nadają się do długich podróży. Poniżej prezentujemy różne funkcjonalne modele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Walizka na kółkach to bardzo wygodne rozwiązanie
Walizka na kółkach to bardzo wygodne rozwiązanie (Fotolia)
d4fxirs

Walizka – liczy się trwałość

Trwała walizka to gwarancja tego, że nasze rzeczy osobiste, nawet te bardzo wrażliwe na wstrząsy, przetrwają podróż. Jeśli jedziemy pociągiem lub samochodem, to nie musimy się zbytnio martwić o to, że nasz bagaż przeturla się kilka razy lub przygniotą go inne bagaże. Inaczej jest w przypadku podroży samolotem, gdzie nie mamy wpływu na to, co się będzie działo z walizką.

Najlepszym zabezpieczeniem dla rzeczy osobistych są walizki wykonane z twardych materiałów, np. poliwęglanu, włókna szklanego czy ABS. Modele najlepszej jakości mogą przetrwać nacisk nawet kilkuset kilogramów, co nie oznacza, że są niezniszczalne. Po przekroczeniu granicy wytrzymałości pękają lub odkształcają się.

d4fxirs

W ofercie znajdziemy również walizki miękkie i półtwarde. Walizki półtwarde to coś pomiędzy modelami miękkimi a twardymi, a do ich produkcji używa się elastycznego, odpornego na wodę i trwałego materiału EVA lub poliestru o wysokiej gęstości. Egzemplarze miękkie zaś są szyte najczęściej z włókien poliestrowych i mają elastyczną konstrukcję zdolną dostosować się do ułożenia rzeczy osobistych. Takie najlepiej nadają się do przewożenia rzeczy odpornych na stłuczenia.

   Shutterstock.com

Walizka – kółka to komfort

Najczęściej wybieranym rodzajem walizek są egzemplarze na kółkach. Bez tego elementu duży bagaż staje się bardzo nieporęczny. W ofercie znajdują się modele z dwoma i czterema kółkami, przy czym modele z dwoma kółkami najlepiej nadają się do podróży samolotem. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania: plastikowe kółka bez łożysk mogą pęknąć bardzo szybko po najechaniu na przeszkodę. Lepiej wybrać modele wykonane z kauczuku i na łożyskach.

Walizka – o czym jeszcze warto pamiętać?

Prócz wymiarów, które są najbardziej istotne w przypadku podróży samolotem (każda linia lotnicza ma własne wymogi, przed podróżą trzeba to sprawdzić) warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia i dodatkowe kieszonki na drobiazgi. Zabezpieczenia zwykle występują w postaci zamków lub kłódek na kluczyk lub szyfr. Jeśli wybieramy się na inne kontynenty, należy brać ze sobą walizkę z zamkiem TSA, który jest uniwersalny. Służby celne mogą w ten sposób bez problemów sprawdzić jej zawartość bez uszkodzenia zabezpieczenia.

d4fxirs

Podziel się opinią

Share

d4fxirs

d4fxirs