Trwa ładowanie...
04-11-2013 09:25

Warszawa - kto pozwolił na budowę biurowca na Placu Zamkowym?

Budzący kontrowersje nowoczesny budynek biurowca przy Placu Zamkowymwspółprojektował architekt Bartosz Naperty, zgodę na budowę wydała jego matka, Jolanta Zdziech-Naperty, urzędniczka - pisze tygodnik "Wprost" na stronie internetowej. Urzędniczka zrobiła to z upoważnienia prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Warszawa - kto pozwolił na budowę biurowca na Placu Zamkowym?Źródło: © jacek_kadaj - Fotolia.com
d3oj1en
d3oj1en

Na Starym Mieście, 80 metrów od Kolumny Zygmunta ma stanąć okazały biurowiec za 130 mln złotych. Inwestycja jest powszechnie krytykowana, gdyż jej nowoczesna forma nie współgra z zabytkowym otoczeniem. Jednym z współtwórców projektu biurowca jest architekt Bartosz Naperty. Projekt budowlany zatwierdziła i wydała pozwolenie na budowę jego matka Jolanta Zdziech-Naperty, która jest naczelniczką wydziału architektury i budownictwa na warszawskim Śródmieściu. Bez jej decyzji inwestycja nie mogłaby się rozpocząć.

"Wprost" zapytał Jolantę Zdziech-Naperty, czy przed podjęciem decyzji informowała przełożonych, że współtwórcą koncepcji architektonicznej budynku jest jej syn. "Nie robiłam tego. Nie było takiej potrzeby" - mówi. Pani naczelnik twierdzi, że rola jej syna w tym projekcie nie była kluczowa.

"Wprost"/IAR/dw/gaj

d3oj1en
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oj1en