Trwa ładowanie...
d1otpik

Wczasy za 500 zł. Oferty wysokiego ryzyka

Biura podróży kuszą niskimi cenami. Raz na jakiś czas pojawiają się oferty wczasów w modnych kurortach za ok. 500 zł. Czy decydować się na takie wakacje? Ryzykujemy spaniem pod gołym niebem? Czy rzeczywiście można tanio spędzić urlop i prawdziwie wypocząć? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decydując się na zakup taniej oferty wczasów, dokładnie wczytajmy się w jej opis
Decydując się na zakup taniej oferty wczasów, dokładnie wczytajmy się w jej opis (Shutterstock.com)
d1otpik

10-dniowe wczasy w Chorwacji za 599 zł, 7-dniowe w Słonecznym Brzegu w Bułgarii za 799 zł, tygodniowe na wyspie Korfu za nieco ponad 800 zł. Końcówka sezonu to dobry czas, żeby bez wydawania fortuny, dobrze wypocząć. Czy jednak w tych ofertach kryją się jakieś haczyki? Czego można spodziewać się na miejscu?

– Na początku sezonu, na przełomie maja i czerwca i pod koniec, czyli właśnie w tym momencie, pojawiają się bardzo korzystne cenowo oferty – mówi Katarzyna Walczak, dyrektor działu reklamy i PR portalu rezerwacyjnego Wakacje.pl. – Nie jest to też standardem, że tego typu oferty są w serwisie cały czas, tylko łączą się z początkiem lub końcówką sezonu, a w przypadku Bułgarii czy Grecji są to ostatnie operacje czarterowe i co za tym idzie, wyprzedawane są ostatnie miejsca w samolotach czy w hotelach – podkreśla.

Shutterstock.com
Podziel się

Rozczarowanie wspomnieniem z wakacji

Jednak klienci często wracają z takich wakacji rozczarowani, narzekają na obsługę, standard pokoi czy kiepską lokalizację.

"Spędziliśmy w tym hotelu tydzień w sierpniu 2018 r. Wybraliśmy go z uwagi na kameralność i położenie na zielonym terenie, pokoje z tarasami wychodzącymi na ogród, możliwość własnego wyżywienia i brak animacji i innych tego typu "atrakcji" hotelowych. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie opłakany stan pokoi. Przypadł nam taki, który nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę: brudne ściany, stara, wypaczona stolarka okienna i drzwiowa, wyposażenie przypadkowe i niekompletne, mikroskopijna łazienka nienadająca się do użytku, na łóżku stary, twardy, wyleżany materac. Płatna klimatyzacja, mnóstwo komarów. Takie Władysławowo z lat 70." – skarży się jedna z internautek po wakacjach spędzonych w 3-gwiazdkowym hotelu w Grecji.

d1otpik

Zwykle za niską cenę wykupimy wczasy w hotelach dwu-, trzygwiazdkowych o niższym standardzie. Powinniśmy zatem uważnie wczytywać się w opis oferty, zanim zdecydujemy się na jej zakup.

– Jeśli nie w ofercie last minute, to za kwotę 500-900 zł wykupimy wakacje w hotelach o niższym standardzie, czyli dwu-, trzygwiazdkowych hotelach, które oferują albo jedynie śniadania, albo opcję bez wyżywienia. Jeśli zaś w korzystnej cenie znajdą się wczasy w cztero- czy pięciogwiazdkowym hotelu, zwróćmy uwagę, czy nie wprowadzono pewnych ograniczeń, czy nadal będziemy mogli skorzystać z animacji dla dzieci lub dorosłych? A może jakiś bar na plaży został zamknięty? – radzi Katarzyna Walczak, dodając jednocześnie, że oferty tańsze cenowo są w pełni wartościowe, tylko skromniejsze i oferujące niepełne wyżywienie.

Shutterstock.com
Podziel się

Gdy lubisz zwiedzać

Często na tego typu oferty decydują się pasjonaci zwiedzania, którym nie zależy na wysokim standardzie zakwaterowania. I choć zwracają uwagę na brak darmowego wi-fi, płatną klimatyzację czy brak telewizora, to dodają jednocześnie, że ich priorytet jest gdzie indziej.

"Jeśli ktoś nie ma dużych oczekiwań i jest nastawiony tylko na zwiedzanie, a hotel potrzebny jest tylko i wyłącznie do snu to polecam" – napisał inny internauta, oceniając ofertę jednego z hoteli.

d1otpik

I rzeczywiście trend ten zauważa wśród klientów odwiedzających portal Wakacje.pl Katarzyna Walczak.

– Zwykle na takie wczasy decydują się osoby, które chcą jak najwięcej zobaczyć. Oferty za kilkaset złotych są dla nich atrakcyjne, bo mają opłacony przelot, jakiekolwiek zakwaterowanie i dzięki temu mogą dużo zwiedzać na miejscu już na własną rękę – dodaje dyrektor działu reklamy i PR.

Gdy jedzie się z takim nastawieniem, niższy standard pokoi czy brak wi-fi, choć będzie nam przeszkadzał, nie będzie już tak dotkliwy.

Niemniej jednak do uważnego czytania opisu oferty zachęca przedstawicielka portalu Wakacje.pl.
– Zachęcam do tego, żeby przed podjęciem decyzji o wykupieniu wczasów, mocno się wczytać, czego dotyczy oferta. Wówczas unikniemy rozczarowań – dodaje Walczak.

Shutterstock.com
Podziel się

Jakie warunki pogodowe

Warto również wziąć pod uwagę jeszcze jeden ważny aspekt. Już teraz na portalu Wakacje.pl znajdziemy bardzo korzystne oferty cenowe np. na Cypr (739 zł) i Maltę (629 zł) w grudniu i styczniu w hotelach dwu- i trzygwiazdkowych. Jednak w tym przypadku zwróćmy uwagę, że zamiast oczekiwanych 30 st. C i możliwości wygrzewania się na słonecznych plażach, możemy spodziewać się wiosennego klimatu i takich też temperatur (od 18 do 19 st. C).

Shutterstock.com
Podziel się

Czytajmy zatem dokładnie opis oferty. Sprawdźmy, czy nadal wszystkie atrakcje będą dostępne, dowiedzmy się, jaka zwykle panuje pogoda w terminie, gdy planujemy wyjazd, ale też dokładnie przeliczmy koszt naszej wakacji, dopasowując go do naszych potrzeb i oczekiwań, wówczas wykupienie tańszej oferty nie zrujnuje nam wakacji. Gdy natomiast lubimy spędzać wakacje na określonym poziomie, wówczas warto rozważyć kupno oferty last minute w opcji all inclusive.

d1otpik

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Malta - wyspa niezwykła

d1otpik

Podziel się opinią

Share

d1otpik

d1otpik