Trwa ładowanie...
21-01-2009 16:09

Weekend na Słowacji

Nadchodzący weekend na Słowacji zapowiada się bardzo miło, temperatury w górach osiągną nawet dodatnie wartości. W ostatni weekend otwartych było 100 ośrodków narciarskich w Słowacji oraz 70 w Czechach.

Weekend na SłowacjiFot: Skiinfo
d2j1p2a
d2j1p2a

W Wysokich Tatrach prawie wszędzie występują odpowiednie warunki do uprawiania narciarstwa. Wyjątkiem jest Hrebienok. Także w Tatranská Lomnica są wspaniałe warunki narciarskie i 120 cm śniegu.

W regionie Malá Fatra jest 80 cm śniegu. W Vrátna oraz Martinské hole oddano do użytku wyciąg narciarski, w jednym jego „przęśle" znajduje się 6 krzesełek.

Szczyt sezonu i najwyższe ceny to już przeszłość. Atrakcją dla większości turystów jest tańszy skipass. W niektórych ośrodkach jest on tańszy o kilkanaście procent. Najtańszym ośrodkiem jest Kubínka Hoľa, gdzie skipass kosztuje 22 euro dla dorosłych i 14 euro dla dzieci. Również Plejsy oferują atrakcyjne, rodzinne zniżki. Inną atrakcją są Snow Parki. W tym tygodniu otwarty jest Park Snow Donovaly, gdzie jest 9 sleight bar'ów oraz jeden kicker. W Ružomberok jest długi na 250 metrów Snow Park, wyposażony w 4 rodzaje bar'ów. Planuje się tam zorganizować w tym sezonie kilka konkurencji freestyle.

W niedługim czasie zostaną jednak otwarte trzy kolejne Snow Parki: Winter park Martinky, Jasná oraz Kubínska hoľa.

d2j1p2a

Najgrubsza pokrywa śnieżna jest w Chopok Juh - 175 cm. Największe opady śniegu zanotowano w ubiegłym tygodniu w Wysokich i Niskich Tatrach - 15 cm.

W kolejnym weekendzie będzie otwartych 110 słowackich oraz 80 czeskich ośrodków. 8 mniejszych ośrodków dopiero w tym tygodniu będzie miało swoją inaugurację sezonu.

Dla tych którzy lubią rywalizować, 16 stycznia w Jasná -Záhradky odbędą się zawody w slalomie gigancie.

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d2j1p2a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j1p2a