Trwa ładowanie...

Weź udział w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej! Wybieramy najlepszy produkt turystyczny!

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej
przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych
doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

Weź udział w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej! Wybieramy najlepszy produkt turystyczny!Źródło: Polska Organizacja Turystyczna
d3vbaid
d3vbaid

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

Prezentujemy tegorocznych kandydatów z Polski północno-zachodniej

Park Solankowy w Inowrocławiu
Park w strefie uzdrowiskowej to cel wyjazdów turystycznych dla mieszkańców regionu, a dla kuracjuszy idealne miejsce relaksu. Sprzyja rozwojowi turystyki, umożliwia korzystanie z walorów przyrodniczych, pozwala atrakcyjnie spędzić czas. Są tu wszystkie obiekty uzdrowiskowe, sanatoria, spa i atrakcje turystyczne: tężnia solankowa, pijalnie wód, w tym z własnych źródeł, palmiarnia, muszla koncertowa, kafejki i tereny rekreacyjne, m.in. korty tenisowe, park linowy, siłownia plenerowa. Solanki słyną z mikroklimatu, bogatej roślinności, w tym Ogrodów Papieskich i zapachowych, stawów i pomników, m.in. ławeczki gen. Wł. Sikorskiego, częstego bywalca, i jedynego w kraju pomnika teściowej. W alei dębów znakomici goście sadzą drzewa, a w muszli koncertowej i przy tężni organizowane są koncerty.

Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu
Turnieje rycerskie organizowane są na Zamku Golubskim od 37. lat i są najstarszą imprezą tego rodzaju w Polsce. Stanowią oryginalny pomysł kasztelana Zygmunta Kwiatkowskiego - wieloletniego dyrektora Zamku Golubskiego i służą szeroko rozumianej popularyzacji historii, ale także promocji regionu. W ramach trzydniowej imprezy odbywa się szereg konkurencji, przede wszystkim różne kategorie turniejów konnych, ale także pokazy kaskaderskie, spektakle historyczne, konkursy dla gości, warsztaty dla dzieci, koncerty itd. Wśród publiczności dominują rodziny z dziećmi. Turniej odbywa się przy Zamku Golubskim, będącym obiektem muzealnym oraz turystycznym wyposażonym w miejsca noclegowe i restaurację.

d3vbaid

JuraPark Solec
Głównym celem działalności JuraParku Solec jest propagowanie wiedzy z zakresu paleontologii ale również dostarczenie rozrywki turystom w różnym wieku. Główne atrakcje (ścieżka dydaktyczna prehistorycznych zwierząt,Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha, Ogród Zimowy, Kino Emocji Cinema 5D, Park Rozrywki, plac zabaw, sale multimedialne do prowadzenia wykładów i konferencji

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
FETA to ważny punkt na kulturalnej mapie Polski. Choć odbywa się Gdańsku, skupia uwagę widowni całego kraju oraz miłośników teatru spoza Polski. Wypełnia lukę między elitarnymi wydarzeniami teatralnymi a masowymi festiwalami muzycznymi. FETA poprzez język teatru ulicznego dociera do wyobraźni widzów w każdym wieku - wzrusza i zadziwia każdego, kto się na nią natknie.

Linia turystyczna ekologicznych busów Eco-Line
Linia turystyczna Eco-Line ma na celu popularyzowanie świadomego ekologicznie, wygodnego i ciekawego sposobu na zwiedzanie miasta przedstawiając turystom najciekawsze miejsca i historie Sopotu oraz jego mieszkańców za pośrednictwem nagrań lektorskich puszczanych na pokładzie elektrycznych busów kursujących na regularnej trasie z przystankami umożliwiającymi dogłębne poznanie atrakcji turystycznych. Możliwe jest wysiadanie i wsiadanie na dowolnym przystanku przez cały dzień po zakupie odpowiedniego biletu.

Jarmark Cysterski w Pelplinie
Jarmark Cysterski w Pelplinie jest imprezą plenerową, odbywającą się zawsze w trzeci weekend września,od 13 lat, na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie. Produkt zawiera w sobie kilka mniejszym imprez o charakterze naukowym, edukacyjnym, artystycznym, sportowo-rekreacyjnym i plenerowym: konferencja naukowa o profilu historyczno - kulturowym i turystycznym lub study-tour; warsztaty edukacyjne i współzawodnictwo sportowe oraz inscenizacje historyczne młodzieży szkół ponadgimnazjalnych; przegląd zespołów muzyki dawnej; inscenizacje historyczne z dziejów dawnego opactwa; rozgrywki o charakterze turniejów rycerskich i plebejskich; gry petanqe; barwny, historyczny przemarsz przez miasto; tematyczna biesiada historyczna; prezentacje rzemiosł dawnych; rajd rowerowy i spływ kajakowy.

d3vbaid

MARINA KAMIEŃ POMORSKI SPÓŁKA Z O.O.
Nowoczesna marina na 240 miejsc postojowych oraz zmodernizowana stara przystań jachtowa na 30 miejsc postojowych, będąca jednocześnie zapleczem technicznym dla nowego portu została uroczyście otwarta 9 czerwca 2012 roku. Jest to największa inwestycja w powojennych dziejach Kamienia Pomorskiego, to również największy port jachtowy w rejonie Zalewu Szczecińskiego i jeden z największych w rejonie polskiego wybrzeża Bałtyku. Jego lokalizacja umożliwia prowadzenie mariny macierzystej, przystosowanej do postoju jachtów przez cały sezon a także do zimowania w hangarach i na placu. Obiekt dysponuje wypożyczalnią sprzętu rekreacyjnego, warsztatem szkutniczo-mechanicznym, Posiada pełne, nowoczesne zaplecze socjalne (toalety, natryski, pralnię z suszarnią, kuchnię, sklep żeglarski,) oraz techniczne.

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski
Zachodniopomorski Szlak Żeglarski jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesną infrastrukturę turystyki wodnej. Jest to sieć portów i przystani jachtowych w rejonie Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego, Jeziora Dąbie i ujścia Odry. Rejon ten ma unikalne w skali Europy zalety śródlądowego zbiornika, o ogromnym potencjalne rozwojowym, którego eksploatacja możliwa jest bez degradującej ingerencji w środowisko. W ramach projektu zostały wybudowane nowe i zmodernizowane już istniejące mariny. Porty te tworzą najważniejsze centra jachtowe, zaś odległości miedzy nimi nie przekraczają 20-30 mil morskich (czyli kilku godzin spokojnej żeglugi).

Basteja: "Stargard - miejsce z historią. Stargard od czasów późnego średniowiecza do lat XX w."
Basteja jest zabytkowym obiektem wchodzącym w skład obwarowań miejskich, wpisanym na listę „Pomnik Historii”. Od lat 80. XX wieku znajduje się pod opieką Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. W 2013 roku została wyremontowana i przebudowana na potrzeby nowej, multimedialnej wystawy pt. "Stargard - miejsce z historią. Stargard od czasów późnego średniowiecza do lat 20. XX w". W Bastei jest ponad 300 eksponatów, a także ekrany dotykowe, monitory z projekcjami, animowane grafiki, hologram kogi - statku Hanzy, semisfera przedstawiająca kulę ziemską oraz inne rozwiązania prezentujące historię miasta i Pomorza.

d3vbaid

Jarmark Św. Michała w Żaganiu
Jarmark Św. Michała, to dni regionalne wzorowane na średniowiecznych jarmarkach nawiązujące do handlowego charakteru miasta sprzed stuleci. To trzydniowy pakiet usług dla każdego turysty. Od targu staroci, przez regionalne produkty, do ciekawych form zwiedzania i koncertów rozrywkowych. Ze względu na swój rozmach oraz wysoki poziom, Jarmark stał się mocnym produktem turystycznym i marketingowym. Impreza przyciąga dziesiątki tysięcy mieszkańców naszego miasta i okolic, a także z całego kraju i z zagranicy.

Lato Muz Wszelakich
Lato Muz Wszelakich, w VII-VIII od 2004 r. w Zielonej Górze. To cykl imprez, nagrodzony Certyfikatem POT w konkursie na turystyczny produkt roku (2005) oraz w konkursie Związku Miast Polskich - wyróżnienie w kategorii wydarzenie (2006). LMW to: koncerty (Bluesowe Noce, orkiestry dęte, muzyka dawna, muzyka świata, folk i poezja śpiewana, operetkowe wieczory, spektakle dla dzieci, spotkania ze znanymi aktorami, festiwale, (np. Rosyjski, Kabaretobranie, BuskerBus), warszaty taneczne. Impreza skierowana jest do różnorodnych grup odbiorców. Przede wszystkim, do mieszkańców Zielonej Góry i okolic, pozostających w wakacje w mieście oraz turyści odwiedzający Zieloną Górę. Miasto z dobrą infrastrukturą turystyczną, hotele 4-1 gwiazdkowe i pokoje gościnne. Całość uzupełnia oferta gastronomiczna.

d3vbaid

Wiechlicka magia wypoczynku
Pałac Wiechlice łączy w sobie historyczny urok z nowoczesnym, ekologicznym luksusem, który będzie towarzyszył Gościom podczas wypoczynku, pobytu w SPA & Wellness czy na konferencji.W połączeniu klasycznej elegancji ze współczesnymi udogodnieniami, Pałac Wiechlice staje się przystanią dla szukających wypoczynku podróżników oraz ludzi biznesu. Tradycyjna polska gościnność wyróżnia nas spośród innych obiektów w Polsce. Posiadamy ponadto winnicę, Golf Driving Range, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnię rowerów, wielohektarowy park, plac zabaw dla dzieci, lotnisko dla helikopterów.

"Turystyka Kolejowa TurKol.pl" - Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl
Produkt turystyki kolejowej jako forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. Polega na organizowaniu wycieczek turystycznych specjanymi pociągami z parowozem dla wszystkich miłośników kolejowych podróży połączonych z towarzyszącymi im atrakcjami w trakcie przejazdu oraz w miejscach docelowych

Wybierz Kalisz na weekend
Obejmuje 4 następujące formy zwiedzania miasta: 1) rejsy łodzią Calisia z przewodnikiem po rzece Prośnie, które są dosłowną i symboliczną wyprawą do czasów kiedy Kalisz był drewnianym grodziskiem. Wyprawa urozmaicona opowieściami o powstaniu Kalisza i jego tradycjach 2) przejażdżki z przewodnikiem zabytkowym autobusem z lat 70'. Rozmaite trasy objazdu po całym mieście, z przystankami przy jego najważniejszych obiektach historycznych, o których opowiadają przewodnicy 3) wejścia z przewodnikiem na wieżę ratusza 4) przejażdżki bryczką po dzisiejszym zabytkowym centrum miasta.

d3vbaid

Piknik Szybowcowy "Leszno. Rozwiń skrzydła!"
Produkt pn.„Pod Niebem Leszna” jest jednym z 10 produktów turystycznych Regionu Leszczyńskiego, opracowanych w 2007r. Wykorzystywany jest w nim potencjał lotniska w Lesznie, miejsca unikalnego i wyjątkowego na skalę międzynarodową, znanego z Szybowcowych Mistrzostw Świata. Od sześciu lat, Miasto Leszno organizuje piknik szybowcowy, promujący ten produkt. Program pikniku obejmuje prezentację wielu sportów lotniczych, jak np. szybowce, balony, skoki spadochronowe, samoloty turystyczne. Atrakcje dodatkowe to akrobacje, wystawy, konkursy, występy gwiazd.

GŁOSUJCIE!! DO DZIEŁA!!

d3vbaid
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vbaid