Trwa ładowanie...
d1uvv9t
d1uvv9t

Wielki Kanion Kolorado

Największe atrakcje
Wielki Kanion Kolorado
Region
d1uvv9t
wielki kanion kolorado Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Wielki Kanion Kolorado to jeden z najbardziej spektakularnych cudów natury na naszej planecie. Ma 446 km długości i w najgłębszym miejscu, w Wąwozie Granitowym, 2 133 m głębokości. Szerokość Kanionu waha się od ok. 800 m pod punktem widokowym Toroweap na Północnej Krawędzi do 29 km w najszerszym miejscu. Jest to największy przełom rzeki na świecie. Dzięki mieniącym się kolorami warstwom geologicznym można tam w jednej chwili zobaczyć miliony lat historii Ziemi. To wyjątkowe miejsce odwiedza każdego roku niemal pięć milionów turystów, z których znaczna większość postanawia podziwiać rdzawy krajobraz z Południowej Krawędzi.

Położenie:
w stanie Arizona w USA. Przełom rzeki Kolorado przez Płaskowyż Kolorado znajduje się na terenie Parku Narodowego Wielkiego Kanionu.

Wielki Kanion Kolorado
Godziny otwarcia

Południowa Krawędź jest otwarta przez cały rok, przez całą dobę. Wszystkie usługi oferowane turystom, m.in. kempingi i restauracje również otwarte są przez cały rok. Poza okresem zimowym rekomendowane są wcześniejsze rezerwacje miejsc.
Sezon na Północnej Krawędzi jest krótki. Miejsca noclegowe i gastronomia funkcjonują od 15 maja do 15 października.

Ceny biletów

Za wjazd samochodem na teren parku pobierana jest opłata 25 USD bez względu na ilość osób. Dla podróżujących pieszo, na rowerze oraz niekomercyjnych grup opłata wynosi 12 USD za osobę.
Bilet obowiązuje 7 dni, zarówno na Południowej jak i na Północnej Krawędzi.

d1uvv9t
d1uvv9t
d1uvv9t
d1uvv9t