Trwa ładowanie...

Najzabawniejsze opinie turystów o popularnych atrakcjach

Wieża Eiffla to "kupa zardzewiałego żelastwa", a Krzywa Wieża w Pizie "nawet nie jest prosta". Niektórym turystom naprawdę trudno dogodzić. Najwidoczniej, skoro "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził", jeszcze takie miejsce nie zaistniało, które by się wszystkim spodobało.

Najzabawniejsze opinie turystów o popularnych atrakcjachŹródło: Shutterstock.com, fot: rosshelen
d4iwc3o
d4iwc3o

Bez względu na to, czy podziwiamy ikoniczne dzieło sztuki, starożytną świątynię czy dziewiczą plażę, zawsze można się do czegoś przyczepić A to za zimno, a to zbyt wieje, a to za dużo ludzi lub brak infrastruktury. Od Big Bena do Disneylandu – malkontenci nie śpią, a ich komentarze potrafią być naprawdę zabawne. Poznaj te najciekawsze, które zostały opublikowane na portalu TripAdvisor.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Wieża Eiffla to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na świecie. Ażurowy symbol Paryża, atrakcja o niebywałej historii i najczęściej kopiowana atrakcji turystyczna świata – jej podróbki można zobaczyć w Japonii, Chinach, Indiach i USA. Amrit M., podróżnik z Singapuru opisał ją jednak jako "kupę zardzewiałego żelastwa" i ostrzega, by absolutnie nie utożsamiać jej z symbolem miłości. Ciekawe, czy oglądał ją w Paryżu czy np. w Las Vegas.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Wielki Kanion Kolorado to jeden z najbardziej spektakularnych cudów natury na naszej planecie. Ma 446 km długości i w najgłębszym miejscu, w Wąwozie Granitowym, 2 133 m głębokości. Wielu marzy, żeby zobaczyć go na własne oczy. A ci, którzy mieli możliwość go odwiedzić? Woleliby zostać w hotelu i obejrzeć film na DVD. Tak przynajmniej twierdzi David H., który wcale nie był pod wrażeniem spektakularnego kanionu. Według niego to "wielki, piaszczysty rów", nic więcej. I jeszcze długo się do niego jedzie!

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: shutterstock.com

Na zachód od centrum Kairu, na przedmieściu Gizy, zlokalizowane są słynne piramidy. Imponują rozmiarami. Największa budowla, piramida Cheopsa, ma 147 m wysokości i przez ponad 3800 lat była najwyższą konstrukcją na Ziemi. Obok jednego z cudów świata znajduje się monolityczny posąg Sfinksa. Również nie należy do maluchów – ma długość 73,5 m i wysokość 20 m. Jednak fakty nie przekonują Brytyjczyka Jamiego R. Jego zdaniem kolos jest kolosalny wyłącznie na zdjęciach i podejrzewa, że maczają w tym ręce sprytni graficy. W rzeczywistości Sfinks w Gizie jest "maleńki". Naprawdę nie mamy pojęcia, dlaczego nazywany jest wielkim.

Rio de Janeiro Wikimedia Commons CC0
Rio de Janeiro Źródło: Wikimedia Commons CC0

Górujący nad Rio de Janeiro Pomnik Chrystusa Odkupiciela jest wizytówką tego miasta. Mierząca 38 m wysokości budowla wznosi się na wzgórzu Corcovado i widać ją prawie z każdego miejsca Rio. Sama głowa Chrystusa ma 3,5 m wysokości, a rozpiętość rąk wynosi 23 m. Imponujące? Według niektórych "przereklamowane"! To "zwykły, betonowy słup", twierdzi Sivasuriam z Tokio.

Wikimedia Commons CC0
Źródło: Wikimedia Commons CC0

Świątynia Angkor Wat w Kambodży widnieje na narodowej fladze, co roku przyciąga do tego kraju miliony turystów i jest bezdyskusyjnie jedną z najpiękniejszych świątyń na świecie. Nie dyskutują z tym faktem nawet internauci. "Przebywanie tu w trakcie zachodu słońca przypomina seks na świeżym powietrzu" – twierdzi Smudge41 ze Szkocji. Dodając, że to przeżycie „magiczne, nieco duchowe”. Jest jednak jedno "ale". "Zwiedzanie tego miejsca jest totalnie do kitu, kiedy pada".

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Guzel Studio

Rocznie odwiedza ją ok. 10 milionów turystów. Wkrótce po rozpoczęciu budowy w 1174 roku zaczęła odchylać się od pionu, a obecnie nachylenie wynosi ok. 4 stopnie. Krzywa Wieża w Pizie słynie z tego, że jest krzywa. Trudno mieć do niej o to pretensje. A jednak zdarzają się i tacy, którym to przeszkadza. Italyhater101 stwierdził, że wieża, "nawet nie jest prosta", więc nie zrobiła na nim wrażenia. Mamy nadzieję, że to ironia. No i nie polecamy temu internaucie odwiedzić najbardziej krzywego budynku na świecie (bo tego tytuły wcale nie dzierży włoska atrakcja), jakim jest wieża Capital Gate w Abu Zabi – stopień nachylenia wynosi w tym przypadku 10 stopni.

d4iwc3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iwc3o