Trwa ładowanie...
15-12-2010 15:05

Wisła i jej 1047 tajemnic

Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy przewodnik po Wiśle. To efekt naszych doświadczeń przy organizacji trzech ekspedycji Marka Kamińskiego po Wiśle.

Wisła i jej 1047 tajemnicFot: Fundacja Marka Kamińskiego
d45raky
d45raky

W 2006 roku Marek Kamiński podróżował z córką Polą i żoną Kasią wzdłuż Wisły, w roku 2009 odbył letnią wyprawę z młodzieżą oraz w 2010 roku - ekstremalna samotna wyprawa zimowa od źródeł do ujścia Wisły.

Marek Kamiński przygotowując się do wypraw, szukał profesjonalnych przewodników po Wiśle. Okazało się, że jedyne dostępne przewodniki pochodzą z lat 30 i lat 60 dwudziestego wieku, dostępne tylko w antykwariatach.

Nasz przewodnik zawiera szczegółowe informacje na temat Wisły, jej historii, walorów turystycznych. Znajdziecie tam ważne informację o zasadach podróżowania. Zamieściliśmy opisy różnych tras, w tym, stworzonych specjalnie dla grup dedykowanych, dla rodzin z dziećmi, fotografów, pasjonatów historii, ekstremalnych podróżników, kajakarzy czy miłośników dobrej kuchni.

Podzieliliśmy Wisłę na dziewięć odcinków. Możecie wybrać jako początek swojej trasy dowolny kilometr Wisły i od niego rozpocząć wyprawę. Pozostałe trasy biegną wzdłuż lub blisko Wisły. Zachęcamy do odwiedzenia miejsc tematycznie lub historycznie związanych z naszą piękną królową rzek. Mogą być one inspiracją do własnego odkrywania Wisły, sięgania po literaturę, poszukiwania, w dostępnych źródłach, ciekawych informacji na jej temat. Do każdego rodzaju tras dodaliśmy informacje praktyczne, np. o potrzebnym sprzęcie, oznaczeniach. Ważnym elementem przewodnika są aktualne mapy.

Nasz przewodnik inspiruje, zachęca do aktywności fizycznej, poszerzania swojej wiedzy i mądrego korzystania z wody.

Zapraszamy do lektury i na stronę www.szlakwisly.pl !

d45raky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45raky