Trwa ładowanie...
d2fwo4j
IAR

Włoski hotel widmo - przez 5 lat oficjalnie nie istniał

Wszyscy wiedzieli o tym hotelu, turyści z Włoch i z zagranicy, tylko nie urząd skarbowy, dla którego przez pięć lat był on hotelem-widmem. Oficjalnie go bowiem nie było, podobnie jak jego gości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włoski hotel widmo - przez 5 lat oficjalnie nie istniał
(Claudio Giovanni Colombo - Shutterstock)
d2fwo4j

Hotel w pięknym XIX-wiecznym zameczku znajduje się w okolicach Alessandrii w Piemoncie. Ma cudowne położenie, widok z okien jest wspaniały. Na uznanie zasługuje urządzenie pokojów oraz hotelowa restauracja. O tym wszystkim goście pisali w internecie w samych superlatywach.

Nikt nie domyślał się, że hotel działał w szarej strefie, niemal pod ziemią. Nie był znany fiskusowi ani policji, ponieważ właściciele starali się ukryć przed światem jego istnienie. Nie płacili podatków, ale również nie meldowali gości.

Pięć lat zabrało włoskiej gwardii finansowej odkrycie go i ustalenie, na ile w ten sposób okradziono skarb państwa. Z szacunków wynika, że co najmniej na milion trzysta tysięcy euro. Szwedzki właściciel natychmiast przystąpił do płacenia grożącej mu kary, więc hotelu-widma nie zamknięto. Ku radości rodzimej i zagranicznej klienteli.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Marek Lehnert/ if/at

d2fwo4j

Podziel się opinią

Share

d2fwo4j

d2fwo4j