Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Wygraj wycieczkę do Lipska

Oddalony od Wrocławia o 3,5 godziny jazdy autostradą Lipsk ma wiele do zaoferowania zarówno dorosłym jak i dzieciom. Liczne jeziora wokół miasta zapraszają miłośników kąpieli i amatorów sportów wodnych, muzea kuszą - zwłaszcza w okresie wakacji i ferii szkolnych - bardzo ciekawym programem adresowanym do najmłodszych, a ciągnące się wzdłuż przecinających lub okalających miasto rzek lasy łęgowe są prawdziwym eldorado dla rowerzystów. Obowiązkowymi punktami programu w ramach rodzinnego urlopu są odwiedziny lipskiego zoo oraz skorzystanie z atrakcji parku rozrywki Belantis.

Share
Wygraj wycieczkę do Lipska
Źródło: Materiały prasowe
d2gtmdc

W Belantis - największym parku rozrywki w Niemczech Wschodnich – odwiedzający mogą odbyć fascynującą podróż w czasie i przestrzeni, wiodącą przez rozlokowane na 30 hektarach osiem tematycznych mikroświatów. Tutaj wszystko jest dla rodzin: czy to jazda w ostrym pędzie, pokazy magii czy atrakcje interaktywne – każdy, bez względu na wiek, odkryje dla siebie coś niezwykłego. Latem 2015 park wzbogaci się o nową atrakcję: kolejkę górską zwaną "Kobra Amona Ra". Położona w bezpośrednim sąsiedztwie piramidy w "Dolinie Faraonów" zaprasza całe rodziny w daleką podróż. Ale uwaga! Świątyni boga słońca „Ra“ strzeże kobra. Groźna i tajemnicza zarazem, czczona jako wąż-strażnik. Tylko ona może wskazać drogę ucieczki ze świątyni. Rodzinny rollercoaster w „Dolinie Faraonów” imponujący 360 metrową długością torów, umieszczonych w najwyższych punktach 16 m ponad ziemią, gwarantuje wszystkim, którzy ukończyli czwarty rok życia i mają co najmniej 1 m wzrostu, szaloną jazdę z prędkością 50 km/h. Kto po odbytej w zawrotnym
tempie przejażdżce miałby ochotę zobaczyć jeszcze bardziej egzotyczne zwierzęta, powinien koniecznie udać się do ogrodu zoologicznego w Lipsku.

Dzięki licznym modernizacjom w ciągu ostatnich 15 lat udało się przekształcić go w prawdziwe _ zoo przyszłości _ – jedno z najnowocześniejszych na świecie. Największym projektem w ramach zakończonej pełnym sukcesem przebudowy ogrodu jest świat tropików „Gondwanaland”. W jedynej tego typu hali w Europie odwiedzający odkrywają z bliska różnorodność lasów deszczowych z ponad 24 tysiącami tropikalnych roślin, wśród których żyje około 300 egzotycznych zwierząt. Podzwrotnikowa temperatura wynosząca 25 st. C oraz wysoka wilgotność powietrza perfekcyjnie imitują warunki i dają wrażenie przebywania w tropikalnej dżungli.

fot. Zoo Leipzig
fot. Zoo Leipzig

Także w tym roku będzie można odkryć sporo nowości: W maju nastąpi otwarcie krainy skał i stepów "Kiwara-Kopje". Zamieszkają tu nosorożce czarne, gepardy i koczkodany rude (patasy). Tymczasem w zamku niedźwiedzi nie ma już zwierząt. Kompleks ten zostanie przebudowany i zamieniony w przygodowy plac zabaw z ogrodem wspinaczkowym. Otwarcie planowane jest na lato 2015 r.

d2gtmdc

Wygraj wycieczkę do Lipska – zoo i park rozrywki Belantis gwarantują zabawę dla całej rodziny
Czy udało się nam zachęcić Państwa do odwiedzenia Lipska wraz z rodziną? Jeśli tak, proszę nie przegapić szansy na wygranie 3 noclegów w 4-gwiazdkowym hotelu InterCityHotel w Lipsku dla 4 osób (2 pokoje dwuosobowe) ze śniadaniami i biletem ÖPNV (na środki transportu miejskiego i regionalnego). Dzięki usytuowaniu w centrum Lipska InterCityHotel jest idealnym punktem wypadowym na zwiedzanie miasta. Wygrana zawiera ponadto 4 karty wstępu do parku rozrywki Belantis i do lipskiego zoo. Proszę odwiedzić nas na stronie internetowej www.leipzig.travel/podroz i odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Zwycięzców konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową w dniu 6 lipca 2015 r.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2gtmdc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gtmdc
d2gtmdc