Trwa ładowanie...
28-11-2012 16:07

Wyścig zbrojeń - Panasonic DMC-G5

Panasonic karmił swoje ostatnie aparaty paliwem rakietowym, aby dogoniły rywali pod względem prędkości autofocusa. Ale czy G5 jest gotowy do startu?

Wyścig zbrojeń - Panasonic DMC-G5Źródło: stuff/materiały prasowe
d2x4tym
d2x4tym

Panasonic DMC-G5, cena: 5099 zł (z obiektywem 14-42 mm X Vario)

Aparat posiada wychylny ekran dotykowy, umożliwiający dobór punktu ostrości, jak i pobawienie się ustawieniami. Niestety nie jest to najbardziej czuły ze znanych nam ekranów, przez co czasami potrafi sprawdzić cierpliwość użytkownika. Urządzenie posiada bardzo wygodne kontrolki, więc obstawiamy, że dość szybko okażesz skruchę i wrócisz do stałego ich używania.

DMC-G5 posiada wygodny, ale i duży uchwyt, przez co całość traci swoje kompaktowe rozmiary. Kontrolki są pewnym kompromisem, z uproszczonym rozmieszczeniem guzików, możliwością dopasowania przycisków funkcyjnych i pokrętłem zmiany trybów.

d2x4tym

W zestawie znajduje się obiektyw 14-42 mm X Vario z power zoomem. Oznacza to, że możliwe jest przybliżanie obrazu korzystając z przełącznika na obiektywie lub obudowie, bądź za pomocą ekranu dotykowego. Po dłuższym sprawdzeniu okazuje się to ciekawe rozwiązanie, ale nie tak precyzyjne jak pierścień zoomu.

3-calowy ekran dotykowy i elektroniczny wizjer są bardzo ostre, ale nie pokazują dobrze ziarna, które może pojawić się na zdjęciu. Wizjer włącza się automatycznie, gdy przybliżysz do niego oko.

*Ostrość umysłu * G5 jest pierwszym aparatem, który konkuruje z E-M5 pod względem prędkości autofocusa. Z mierzeniem poziomu natężenia światła również świetnie sobie radzi, nawet przy wysokim kontraście.

*Od góry do dołu * Nie ma do czego się przyczepić w dolnej części zakresu ISO - zdjęcia są szczegółowe i żywe. Ale aparat radzi sobie gorzej od rywali po przekroczeniu ISO 3200.

d2x4tym

*Arty-fakty * Sukces Instagrama sprawił, ze nawet poważne aparaty muszą mieć efekty i filtry artystyczne. G5 ma siedem takich filtrów, niektóre są dość ekstremalne, ale dają bardzo ciekawe rezultaty.

*Liczenie klatek * Panasonic zawsze dobrze radził sobie w kwestii wideo. G5 nie jest wyjątkiem i oferuje płynny i ostry obraz Full HD. Nagra filmy w formacie AVCHD w 60 kl./s lub w bardziej przyjaznym MP4 w 30 kl./s.

*Zdaniem Stuffa 5/5 * Bogate funkcje dla znawców połączone z łatwością obsługi

*Dane techniczne * Matryca: 16 Mpx Live MOS M4/3
Ekran: 3” wychylny dotykowy LCD, 920 000 punktów
Elektroniczny wizjer: 1,44 Mpx
Zdjęcia seryjne: 6 kl./s
Wideo: 1080p@60fps
Zakres ISO: 160–12 800
Obiektyw w zestawie: 14–42 mm f/3.5–5.6 X Vario (ekwiwalent 28–84 mm)
Łączność wyjście: AV, USB2.0, miniHDMI
Wymiary: 120 x 83 x 71 mm
Waga: 396 g

d2x4tym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x4tym