Trwa ładowanie...
East News
szwajcaria

Zakaz fotografowania w szwajcarskim Bergun

Cicha, malownicza wioska Bergun cieszy się powodzeniem wśród turystów odwiedzających Szwajcarię. Niestety, nie będą już mogli fotografować urzekających krajobrazów i wstawiać ich na Facebooka czy Instagrama. Taki osobliwy zakaz wprowadziły miejscowe władze. Chcą w ten sposób ograniczyć zamieszczanie zdjęć w mediach społecznościowych.

Share
Zakaz fotografowania w szwajcarskim Bergun
Źródło: East News
d32v1a8

- Udowodniono naukowo, że piękne zdjęcia z wakacji, publikowane w mediach społecznościowych czynią oglądającego nieszczęśliwym, ponieważ nie może tam przebywać – napisano w oświadczeniu lokalnego biura turystycznego.

Biuro usunęło już zdjęcia wioski z kont na Facebooku i Twitterze oraz ze swojej strony internetowej. Burmistrz Peter Nicolay uważa, że Bergun jest tak piękne, iż należy je oglądać tylko na żywo.

Ci, którzy zostaną przyłapani na robieniu zdjęć, będą musieli zapłacić "symboliczną" grzywnę w wysokości pięciu franków (ok. 19 zł). Pieniądze z kar będą przeznaczone na ochronę alpejskiego krajobrazu w dolinie Graubunden.

d32v1a8

Zakaz wywołał różne reakcje: od rozbawienia, po oburzenie. "Najgorszy żart, jaki kiedykolwiek słyszałem", "Wstyd", "Bzdura", "Nigdy więcej nie odwiedzę tego miejsca!" - pisali internauci na oficjalnym profilu miejscowości na Facebooku. Niektórzy zastanawiają się także, jak władze Bergun będą go egzekwować.

To, że do Bergun warto pojechać, to jedna sprawa. Ta autentycznie zachowania alpejska wioska leży u stóp malowniczej przełęczy Albula, która prowadzi do Engadyny. Zimą miejscowość jest centrum miłośników zjazdów na sankach. Szkoda, że nie będą już mogli wstawić w sieci zdjęć z hasztagiem "bergun".

Naszym zdaniem, warto jeździć w tak piękne miejsca, ale z całą pewnością warto też pokazywać je innym.

East News
Źródło: East News
d32v1a8

Podziel się opinią

Share
d32v1a8
d32v1a8