Trwa ładowanie...
d1wf9ly

Zatoka Wraku (Navagio Beach)

Największe atrakcje
Zatoka Wraku (Navagio Beach)
Region
Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Zatoka Wraku (Navagio Beach) to bezpłatna atrakcja Zakynthos. Na plażę dopływamy statkiem, oglądamy szczątki statku na piasku, nurkujemy z maską, robimy zdjęcia i podziwiamy strzeliste klify z prawie białymi ścianami.

Czym jest Zatoka Wraku w Grecji?

Zebraliśmy fakty na temat Zatoki Wraku na Zakynthos. Oto kilka z nich:

  • Zatoka Wraku zwana jest Navagio Beach oraz Shipwreck Beach.
  • Znajdziemy ją na północy Zakynthos, na zachodnim wybrzeżu wyspy, niedaleko Porto Vromi.
  • Plaża z wrakiem jest symbolem malowniczej Wyspy Jońskiej już od lat.
  • Historia i pochodzenie wraku na Navagio Beach nie są do końca wyjaśnione. Prawdopodobnie porzucili go przemytnicy, nie piraci dawno temu.
  • Do Zatoki Wraku dostać się można autem, jadąc pod stromą górę (dostępny duży parking, ale nie ma żadnego zejścia w dół) bądź od strony morza po odbyciu rejsu w kierunku atrakcji Zakynthos.
  • W najwyższym punkcie wzniesienia rozciąga się taras widokowy. Jeśli chcemy pochodzić po piasku, musimy zjechać z powrotem i wybrać się na jeden ze statków wycieczkowych, wpływających bezpośrednio do Zatoki Wraku.

Zatoka Wraku – Zakynthos wyspą jednego widoku

Strzeliste, jasne klify otaczające niewielką, białą plażę z uwięzionym, zardzewiałym już wrakiem statku Panagiotis, porośnięte skąpą zielenią, przetykaną gdzieniegdzie połaciami różowych kwiatków, to widok znany na całym świecie. Mieszanina drobnego, białego piasku, kamyczków oraz muszelek sprawia, że do spacerowania po Zatoce Wraku i nurkowania przydadzą się specjalne buty ochronne.

Dookoła bezkresne, błękitne morze, a na horyzoncie jedynie niebo. Pocztówkowe krajobrazy wyspy Zakynthos w Grecji rozpoznajemy bez trudu. Tłumy turystów zarówno w punkcie widokowym na szczycie klifu, jak i na samej plaży czy w wodzie sprawiają, że najbardziej pożądanym momentem, aby odwiedzić Navagio Beach jest świt ze wschodem słońca. W ciągu dnia chwila spokoju w Zatoce Wraku nie jest możliwa.

Zatoka Wraku (Navagio Beach)
Czas lotu / jazdy samochodem

do 3 h/ ok. 28,5 h

Strefa czasowa

UTC +2

Waluta

Euro

Orientacyjna odległość

1607 km/2406 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wf9ly
d1wf9ly
d1wf9ly