Trwa ładowanie...
08-03-2012 10:26

Zobacz, jak łatwo można oszukać skanery do ciała

Takich rzeczy nie widuje się codziennie. Skomplikowane i drogie skanery ciała, stosowane na amerykańskich lotniskach, okazują się być banalnie proste do oszukania. Właściwie łatwiej oszukać taki skaner niż standardowy wykrywacz metalu.

Zobacz, jak łatwo można oszukać skanery do ciałaŹródło: TSA Pictures
d3fsrj7
d3fsrj7

Na blogu TSA Out of Our Pants! pojawiło się alarmujące wideo. Okazuje się, że jeśli podejrzany przedmiot przenoszony będzie dokładnie po bokach skanowanej osoby, czarny kolor zmiesza się z tłem, przez co agenci TSA nie zauważą, że na pokład samolotu wnoszona jest na przykład bomba.

Autor nagrania pokazuje, jak przyszył dodatkową kieszeń do swojej koszuli i włożył do niej metalowy pojemnik. Następnie przeszedł (widać to na wideo) przez skanery ciała na dwóch różnych lotniskach i nikt niczego nie zauważył. Pojemnik był pusty, jednak ktoś inny mógłby wnieść coś niebezpiecznego na pokład. Ponadto nie ma żadnych podstaw by wierzyć, że metoda ta nie zadziała na większe obiekty, na przykład na broń.

Zobacz film:

Oczywiście można twierdzić, że skanowanie powinno odbywać się również z boku, jednak pojawiają się głosy, że już teraz ilość promieniowania, jaką przyjmuje osoba poddana takiemu badaniu jest zbyt duża. Podwajanie lub potrajanie dawki nie wydaje się być dobrym pomysłem.

Do tej pory nagranie obejrzało ponad 70 tysięcy osób.

Jakie znacie *najdziwniejsze nazwy ulic w Polsce? Przykłady i zdjęcia wysyłajcie na adres: miasta@serwis.wp.pl+'?' )*

Wydanie internetowe: www.gizmodo.pl

pw/if

[TSA Out of Our Pants!]

d3fsrj7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fsrj7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj