Trwa ładowanie...
dgjs5pa

Zobacz najlepsze filmy z pokładowymi procedurami bezpieczeństwa

Tradycyjna prezentacja procedur bezpieczeństwa wykonywana przez załogę samolotu coraz częściej znika na rzecz oryginalnych materiałów wideo. Linie lotnicze współpracują z popularnymi reżyserami i gwiazdami kina, aby ich materiały pokładowe wzbudziły jak największe zainteresowanie. Prezentujemy te najbardziej zaskakujące – w internecie biją rekordy popularności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobacz najlepsze filmy z pokładowymi procedurami bezpieczeństwa
(Youtube.com, Fot: Air New Zealand)
dgjs5pa

Większość pasażerów jest znudzona powtarzającą się przed każdym lotem prezentacją procedur bezpieczeństwa. Jednak linie lotnicze znalazły na to sposób – coraz częściej korzystają z humoru, zaskakujących scenerii czy zaangażowania gwiazd, aby zwiększyć atrakcyjność, a tym samym skuteczność przekazów związanych z bezpieczeństwem na pokładzie. Tego typu filmy cieszą się ogromną popularnością, i to nie tylko wśród pasażerów. Bardzo często z powodzeniem są wykorzystywane również jako materiały marketingowe, których liczba wyświetleń w internecie bije rekordy.

Jednak granica między atrakcyjnym przedstawieniem zasad bezpieczeństwa, a wideo, który odwróci uwagę pasażerów od najistotniejszych kwestii, jest bardzo cienka. Niektóre linie lotnicze borykały się już z krytyką swoich filmów pokładowych, które zdaniem autorytetów takich jak np. Civil Aviation Authority odbiegały od norm prezentacji zasad bezpieczeństwa. Dlatego ważne jest, aby zrównoważyć przekazywanie najważniejszych informacji z atrakcyjną formą przekazu. Filmy prezentowane niżej doskonale spełniają to zadanie.

Air New Zealand – konkurencja bez szan

Po ogromnym sukcesie ich pierwszego wyjątkowego filmu "Nic do ukrycia" (ang. "Nothing to hide", 2009), w którym cała załoga prezentująca zasady bezpieczeństwa na pokładzie nie miała na sobie nic poza farbą do ciała, linie Air New Zealand co roku robią furorę nowym klipem. Materiał, zainspirowany kultowym filmem nagranym w Nowej Zelandii z udziałem jego gwiazdy Elijah Wooda (2013) został nazwany "najbardziej epickim filmem wszechczasów" przez społeczność internetową. Linie zaprezentowały też materiał z ciętym dowcipem Betty White, który nagrany został w domu spokojnej starości (2014). Warty wspomnienia jest również klip zainspirowany różnymi gatunkami filmów z Hollywood, w którym wystąpiła Anna Faris (2016).

dgjs5pa

Virgin America (2013) – jak w dobrym teledysku

Rewelacyjnym filmem z procedurami bezpieczeństwa może pochwalić się linia Virgin America, która zrealizowała go w całości w konwencji teledysku muzycznego. Ma oryginalne słowa i choreografię. Został wyreżyserowany przez autora popularnych filmów muzycznych – Jona M. Chu.

Qatar Airways (2015) – dla fanów piłki nożnej

Do historii przeszedł materiał bezpieczeństwa przygotowany w 2015 r. przez Qatar Airways. Przewoźnik zaskoczył pasażerów procedurami przedstawionymi przez sponsorowaną przez siebie drużynę piłkarską z Barcelony. Z licznymi odniesieniami do piłki nożnej, film zaskakuje humorem z takimi scenami jak np. maski tlenowe wypadające przed tłumem fanek, gdy przechodzi koło nich Gerard Piqué.

dgjs5pa

KLM Royal Dutch Airlines (2015) – fajans z Delft

Oryginalnym pomysłem może pochwalić się KLM. W 2015 roku przewoźnik przygotował film z prezentacją procedur bezpieczeństwa, które zostały namalowane na tradycyjnych holenderskich płytkach (wyprodukowanych w manufakturach zlokalizowanych w mieście Delft, z ręcznie wykonanymi dekoracjami w kolorze niebieskim na białym tle). Film powstał z ponad tysiąca ręcznie malowanych płytek sfotografowanych w technice animacji poklatkowej. Rezultat wprost zachwyca swoją precyzją.

Icelandair (2014) – zorza polarna w roli głównej

Przewoźnik z Islandii zainspirował swój klip spektakularnymi krajobrazami wyspy. Cała prezentacja procedur bezpieczeństwa została przedstawiona jako podróż przez dzikie zakątki Islandii, gdzie zorza polarna reprezentuje światła ewakuacyjne, a skok z górskiego wodospadu – ewakuację z pokładu samolotu.

dgjs5pa

Quantas Spirit of Australia (2017) – podróż po kraju

Tegoroczny klip z zasadami bezpieczeństwa na pokładzie australijskiego przewoźnika został nakręcony w najpiękniejszych miejscach kraju. Pasażerowie zobaczą m.in. widowiskowe loty balonów nad doliną Hunter Valley, jeden z pokazów mody w Melbourne czy występ Bangara Dance Theatre nad Cape Banks.

American Airlines (2016) – 4 minuty zaskoczeń

Znakomitym przykładem jest film zrealizowany w 2016 roku przez American Airlines. Ten 4-minutowy klip jest wizualnym majstersztykiem pełnym świetnej scenografii i zaskakujących zwrotów akcji, a co najważniejsze – kluczowymi informacjami o bezpieczeństwie na pokładzie przekazanymi w zrozumiały i atrakcyjny sposób.

Źródło: KAYAK.pl

dgjs5pa

Podziel się opinią

Share

dgjs5pa

dgjs5pa