Trwa ładowanie...
d1a3cld

Zoo w Singapurze

Największe atrakcje
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Przez bardzo wielu odwiedzających je turystów Zoo w Singapurze jest uznawane za najlepsze na świecie. Wydawać by się mogło, że miejsca takie jak ogrody zoologiczne, w których przebywają zwierzęta odcięte od swojego naturalnego środowiska tracą na popularności, ale nie Zoo w Singapurze. To jest inne niż wszystkie.

Zoo w Singapurze – zwiedzanie

Przede wszystkim na zwiedzanie Zoo w Singapurze warto poświęcić sporo czasu. Ogród zoologiczny zajmuje ponad 26 hektarów powierzchni. Żyje tu ponad 300 gatunków zwierząt. Co ważne: nie są one więzione w klatkach. Granicę człowiek-zwierzę stanowią zwykle naturalne bariery, trudno zauważalne na pierwszy rzut oka: rowy czy drewniane płotki. Dla zwiedzających Zoo w Singapurze dostępne są również rozmaite punkty widokowe, specjalne platformy i stanowiska do obserwacji zwierząt wodnych albo szczególnie drapieżnych.

Już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę troska zarządców Zoo w Singapurze o mieszkające w nim zwierzęta. Są zadbane, wypielęgnowane i nie są więzione w klatkach. Zoo w Singapurze słynie na całym świecie także z rozmaitych atrakcji, jak choćby „śniadanie w dżungli” – jedyne takie w całej Azji jedzone w towarzystwie rodziny orangutanów.

W Zoo w Singapurze znajdzie się również szereg atrakcji dla najmłodszych. Warto tu wymienić np. mokry plac zabaw Rainforest Kidzworld. Dzieciaki mogą tu bawić się w wodzie, jeździć na kucykach i uczyć się w strefie wzbogacania.

Zoo w Singapurze – edukacja

Zwiedzanie Zoo w Singapurze to jednak nie tylko rozrywka, ale także edukacja. W różnych miejscach zoo znajdziemy bowiem interaktywne wyświetlacze edukacyjne. Dzięki nim zarządcy Zoo w Singapurze informują zwiedzających o swoich działaniach zapobiegających wymieraniu zagrożonych gatunków. Misją Zoo w Singapurze jest bowiem nauczenie ludzi, że powinniśmy dbać o zwierzęta, szanować je i doceniać.

Zoo w Singapurze – praktyczne informacje

Bilet wstępu do Zoo w Singapurze kosztuje 33 SGT (ok. 100 zł). Warto kupić bilet z wyprzedzeniem przez internet, co pozwala zaoszczędzić ok. 25 proc. ceny. Można je zwiedzać od 8:30 rano do 18:00.

d1a3cld
Zoo w Singapurze
Czas lotu / jazdy samochodem

14 h 15 min

Strefa czasowa

SGT

Waluta

dolar singapurski (SGD)

Godziny otwarcia

codziennie od 8:30 do 18:00

Ceny biletów

– dorośli 33 SGD
– dzieci 3–12 lat 22 SGD
– dzieci poniżej 3 roku życia mogą wejść za darmo

Orientacyjna odległość

9 413 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a3cld
d1a3cld
d1a3cld