Trwa ładowanie...

Internauci oburzeni. Nadleśnictwo pospieszyło z wyjaśnieniami

Rezerwat przyrody Białe Ługi znajduje się w województwie świętokrzyskim. Ze względu na specyfikę tego miejsca, czyli torfowisko, naukowcy od lat pracują nad ochroną tego wspaniałego rezerwatu. Konieczne okazuje się radykalne działanie, co oznacza usuwanie niepotrzebnych roślin, które pobierają znaczne ilości wody. Niektórzy internauci zdają się nie rozumieć problemu.

Torfowisko wymaga odpowiedniej ochrony.Torfowisko wymaga odpowiedniej ochrony.Źródło: Getty Images
d3lly0h
d3lly0h

Coraz częściej słyszymy, że w naszym kraju zostały wycięte drzewa po to, aby stworzyć zabetonowany plac w środku miasta. Wiele osób oburza się na takie działanie i publicznie sprzeciwia podobnych inicjatywom. Niedawno w social mediach pojawiły się wpisy oburzonych internautów, którzy nie rozumieją niektórych działań osób zajmujących się ochroną przyrody.

Nadleśnictwo opisuje ważną sprawę

Miłośnicy polskiej przyrody niedawno zauważyli pewne zmiany w rezerwacie Białe Ługi. Chodzi mianowicie o tzw. obrączkowanie drzew, które wywołało skrajne emocje u niektórych. Na profilu na Facebooku poświęconym Nadleśnictwu Daleszyce pojawiła się bardzo ważna informacja i wyjaśnienie.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, w sieci zaczynają pojawiać się zdjęcia pochodzące z rezerwatu, które wywołują wiele emocji. W związku z tym leśnicy zdecydowali się na szczegółowe objaśnienie sytuacji.

d3lly0h

"Obniżający się od lat poziom wód gruntowych powoduje, że na dużej części torfowiska postępuje dynamicznie sukcesja naturalna, która dla tych zbiorowisk jest degradująca. Innymi słowy, torfowisko zarasta roślinnością krzewiastą i drzewiastą co dodatkowo potęguje transpirację i pogłębia proces wysychania" - czytamy.

Obrączkowanie drzew w lesie

W związku z próbą ratowania torfowiska podjęło decyzję o obrączkowaniu drzew, które w zaistniałej sytuacji jest naprawdę konieczne. "Nie jest więc aktem wandalizmu, a realizacją przemyślanych działań mających na celu utrzymanie bardzo cennych siedlisk przyrodniczych" - czytamy w dalszej części wpisu.

W jednym z komentarzy Nadleśnictwo Daleszyce dodało również, że nikogo nie obwiniają o złe intencje, ale widok pozbawionych kory drzew mógł wywołać skrajne emocje. Dlatego chcąc uniknąć rozprzestrzenienia się błędnych informacji, przedstawiono wyjaśnienie sprawy.

Koronawirus w Polsce. Adam Piechnik: ratownicy mogliby szczepić, ale nie mają na to czasu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lly0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lly0h

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj