Trwa ładowanie...

Koronawirus w RPA. Lwy wylegują się na drodze

Park Narodowy Krugera w RPA udostępnił w sieci zdjęcia lwów wylegujących się na drodze. Normalnie w tym miejscu są tłumy turystów, które z samochodów obserwują zwierzęta.

Koronawirus w RPA. Lwy wylegują się na drodzeŹródło: Twitter.com, fot: Kruger National Park, Richard Sowry
dl7xrqw
dl7xrqw

Park Narodowy Krugera został zamknięty 25 marca. Strażnicy codziennie patrolują okolice. Jeden z nich podczas rutynowego patrolu zastał na środku drogi grupę wylegujących się w słońcu lwów. Zwierzęta nawet nie zwróciły uwagi na samochód. Strażnik Richard Sowry zrobił im zdjęcia telefonem komórkowym.

Lwy na asfalcie

W rozmowie z BBC powiedział, że do tej pory lwy kładły się w tym miejscu jedynie nocą, aby skorzystać z ciepła nagrzanego asfaltu. W dzień ta część parku była zawsze pełna turystów, których obecnie brak. Lwy skorzystały więc z okazji, by wygrzewać się w tym miejscu.

Strażnik powiedział w wywiadzie, że na razie nikt nie zauważył szczególnej zmiany w zachowaniu zwierząt w związku z zamknięciem parku. - To ciężki czas dla wszystkich, dlatego opublikowałem te zdjęcia, by dać ludziom trochę radości - powiedział Sowry.

Chociaż park jest zamknięty, to strażnicy są na miejscu i wykonują swoje normalne obowiązki, doglądają zwierząt i pilnują ich przed kłusownikami. Zajmują się też utrzymaniem infrastruktury, aby po ponownym otwarciu park był gotowy na przyjęcie turystów.

dl7xrqw

- Zwierzęta zwykle chowają się w krzakach, ale są mądre i zapewne, gdy tylko zaobserwowały zmniejszony ruch, postanowiły skorzystać - powiedział dla BBC rzecznik prasowy parku Isaac Phaala. - Prawdopodobnie postanowiły uciąć sobie drzemkę na gorącym i suchym asfalcie, ponieważ poprzedniej nocy padał deszcz i trawa była zbyt morka.

Park Narodowy Krugera w RPA

Park Narodowy w RPA został założony w 1898 r. przez ówczesnego prezydenta Paula Krugera, którego imię później zostało mu nadane. Rozciąga się na 350 km wzdłuż granicy z Mozambikiem, ma ok. 60 km szerokości. Zajmuje powierzchnię powyżej 2 mln ha.

W parku można zobaczyć tzw. Wielką Piątkę Afryki, w której skład wchodzą: lew afrykański, lampart plamisty, bawół afrykański, nosorożec czarny i słoń afrykański.

W obrębie parku żyją też m.in. gepardy, hipopotamy, zebry czy żyrafy.

dl7xrqw

Źródło: BBC/Wikipedia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zakonnice przeciwko koronawirusowi. Rosjanki z Syberii i ich zaskakująca metoda

dl7xrqw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl7xrqw