Trwa ładowanie...

Praca marzeń w Polsce. Zostań obserwatorem pogody

Dla tych osób, które nudzą się przy biurku i chciałyby pracować w zapierających dech okolicznościach przyrody – mamy ciekawą propozycję. Pracę na szczycie Śnieżki. Zainteresowani?

Praca marzeń w Polsce. Zostań obserwatorem pogodyŹródło: Shutterstock.com
d47mcll
d47mcll

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) poszukuje osoby na stanowisko obserwatora meteorologicznego w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym im. Tadeusza Hołdysa na Śnieżce. Wymagania są spore, warunki nie należą do najlżejszych, ale bliskość z przyrodą i przepiękne krajobrazy mogą wynagrodzić wszelkie niedogodności.

Śnieżka to najwyżej położone miejsce pracy na Dolnym Śląsku. Obserwatorzy pracują na wysokości przeszło 1600 metrów n.p.m. Aby ubiegać się o tę pracę, kandydat powinien mieć wykształcenie co najmniej średnie, w dodatku kierunkowe np. z fizyki atmosfery, geografii, klimatologii, inżynierii środowiska, inżynierii wodnej, hydrologii lub ochrony środowiska.

Oprócz tego trzeba mieć dobrą kondycję fizyczną i być w dobrym zdrowiu. Mile widziana będzie również umiejętność jazdy na nartach, ponieważ na szczyt trzeba będzie się dostać o własnych nogach i to często w trudnych warunkach.

Obserwator pełni 12-godzinny dyżur przez 2 tygodnie, a następnie ma 2 tygodnie wolnego. W trakcie swojej zmiany co godzinę dokonuje odczytu aktualnych pomiarów z urządzeń, a także tych, które znajdują się na dachu budynku, dlatego kandydat na to stanowisko nie może mieć lęku wysokości. Praca na Śnieżce przypomina trochę szychtę w latarni morskiej.

Świetnie odnajdą się tutaj osoby, które lubią samotność i cenią sobie kontakt z przyrodą, a także umieją organizować sobie samodzielnie czas pracy. Jeśli chcesz podjąć wyzwanie, wyślij swoje CV na e-mail: miroslaw.labuhn@imgw.pl.

Śnieżka to najwyższy punkt Karkonoszy i całych Sudetów, o wysokości 1602 m n.p.m., który stanowi równocześnie najwyższy punkt Czech położony na granicy z Polską. Obserwatorium Wysokogórskie spełnia niezwykle ważną funkcję. Dzięki niemu ratownicy górscy wiedzą, jaka pogoda panuje w Karkonoszach. Na jej podstawie ustanawiane jest także zagrożenie lawinowe.

d47mcll

Źródło: twojapogoda.pl / IMGW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nagranie ze śmiercionośnej kolejki

d47mcll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47mcll