Weź udział w ankiecie! Wybierzmy najatrakcyjniejszy produkt turystyczny Polski - wschód i centrum

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej
przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych
doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

Weź udział w ankiecie! Wybierzmy najatrakcyjniejszy produkt turystyczny Polski - wschód i centrum
Źródło zdjęć: © Polska Organizacja Turystyczna i www.mazurycudnatury.org

17.09.2013 | aktual.: 25.09.2013 12:49

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

Prezentujemy tegorocznych kandydatów z Polski wschodniej i centralnej

Czas na Wielkie Jeziora Mazurskie
Idea: Kreowanie wizerunku Wielkich Jezior Mazurskich jako obszaru wyróżniającego się bogatą i zróżnicowaną ofertą turystyczną. Przy szlaku WJM znajdują się porty, przystanie żeglarskie, obiekty sportowe, szlaki rowerowe, piesze, baza noclegowa jest zróżnicowana.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku
Kompleksowa baza sportu i rekreacji - idealne miejsce do treningów, aktywnej turystyki i rodzinnego wypoczynku. Grupa docelowa: profesjonalne zespoły sportowe, grupy treningowe – dzieci i młodzież z obozów sportowych i sportowo-rekreacyjnych, klient indywidualny. W wyjątkowej enklawie zieleni i spokoju znajduje się boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, pełnowymiarowe boisko trawiaste, stadion lekkoatletyczny, siedem kortów tenisowych, dwa boiska do siatkówki plażowej. Supernowoczesna Hala LEGA z pływalnią, strefą SPA (nastawioną na regenerację sił i relaks), 14-metrową ścianką wspinaczkową, salą squasha, fitness i siłownia oraz bar i hotspot. Plaża miejska wraz z wypożyczalnią sprzętu pływającego, skate park i siłownia outdorowa. W najbliższym otoczeniu 4 hotele oraz pensjonaty.

Warmia; kraina Mikołaja Kopernika
Zapraszamy na 4-dniową wycieczkę po najpiękniejszych miejscach na Warmii podczas której poznamy postać Kopernika jako astronoma, lekarza, prawnika, ekonomistę i dyplomatę. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych z własnym autokarem lub odbieranych z lotniska autokarem podstawionym przez operatora produktu Biuro Podróży Traveland . W programie m.in.: Lidzbark Warmiński (nocleg w Hotelu Krasicki) , zwiedzanie przedzamcza i Lidzbarka z przewodnikiem; zwiedzanie zamku biskupów warmińskich, Dobre Miasto – gotycka kolegiata Olsztyn – zamek, stare miasto, Planetarium; wyjazd do Gietrzwałdu – zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego na Warmii, „Biesiada Warmińska”; we Fromborku,– szpital św. Ducha, Wieża Kopernika, Wzgórze Katedralne, Muzeum Kopernika, Orneta, Malbork

43. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki Krasnostawskie 2013"
Ogólnopolskie Święto Cmielarzy i Piwowarów "Chmielaki Krasnostawskie" to impreza z ponad 40-leą historią. Organizowane od 1971 roku wydarze jest zjawiskiem kulturowym uznanym za charaktestyczne dla regionu.Ogólnopolskim Święcie Chmielarzy i Piwowarów biorą udział browary i tysiąceturysów oraz smakoszy piwa. Imprezę uatrakcyjniajkoncerty, degustacje, konkursy, kiermasze i wystawy.

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" Kazimierz Dolny - Janowiec n/Wisłą
Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne (premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii), jak również spektakle, wystawy i wydarzenia innych dziedzin. Dotychczasowe edycje festiwalu spotkały się z dużym zainteresowanie publiczności i mediów, zebrały niejednokrotnie entuzjastyczne recenzje. Jest to ogromne wydarzenie artystyczne (kontynuujące tradycję festiwali filmowych organizowanych w Kazimierzu Dolnym z lat 1994-2005) łączące różne dziedziny sztuki, gdzie film stanowi punkt odniesienia dla pozostałych prezentacji. Poza koneserami sztuki filmowej Festiwal przyciąga również rzesze mniej wyrobionych artystycznie turystów.

Muzeum Pomocy Drogowej Holowania i Ratownictwa Drogowego
Jest to pierwsza nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a druga na świecie tego typu placówka. Tworząc i prowadząc to jedyne w swoim rodzaju muzeum pragniemy ocalić od zapomnienia wyjątkowe pojazdy i urządzenia pomocy drogowej oraz przybliżyć, zwłaszcza młodym ludziom, historię pomocy drogowej, holowania i ratownictwa drogowego, a starszym zakręcić łezkę wspomnień w oku. Posiadamy wiele wspaniałych eksponatów związanych z polską pomocą drogową, w tym najstarszy pojazd pomocy drogowej w Polsce – Chevrolet Canada z 1943 roku - uczestnik desantu wojsk alianckich w Normandii, dar UNRY dla Polski, a także najstarszy samochód pomocy drogowej marki JELCZ 706 RTO 030 – tak zwany „Ogórek” z 1959 roku.

Suwałki Blues Festival
Jedną z głównych idei SBF jest wzmacnianie atrakcyjności turystycznej regionu. Festiwal w 2013 r. odwiedziło ok. 20 000 osób z całego świata, Polski i regionu. Naszymi gośćmi są głównie osoby o skrystalizowanym guście muzycznym, jednak ogromna liczba odwiedzających dopiero tu przekonuje się, jak fantastycznie można bawić się przy muzyce bluesowej. SBF w 2013 r. odbywał się w sumie na 10 scenach plenerowych i klubowych od czwartkowego popołudnia niemal do niedzielnego poranka. Centrum miasta żyło bluesem prawie przez całą dobę - od śniadań bluesowych w kawiarniach i restauracjach poprzez koncerty gwiazd światowego formatu na dużych scenach plenerowych po nocne koncerty klubowe (tylko klubowe były odpłatne). Symbole SBF (banery, afisze, ulotki, itp.) można było spotkać na każdym kroku.

Tereny Sportowo - Rekreacyjne nad Narwią - Port Łomża
Port w Łomży powstał w ramach funduszy RPOWP. Obiekt efektywnie wykorzystuje walory Łomży oraz zwiększa atrakcyjność miasta i regionu. Za tym idzie wzrost ilości turystów krajowych i zagranicznych korzystających z infrastruktury wodnej. Tereny wyposażone są w małą architekturę, sprzęt wodny, siłownię na powietrzu, plac zabaw. Nowo otwarte bulwary zwróciły miasto w stronę rzeki i zachęcają mieszkańców do aktywnego wypoczynku i obcowania z naturą.

Odkryj Rzekę Wisłę - Discover Wisła River
Rejsy na tradycyjnych, drewnianych łodziach pychowych z żaglem rozprzowym na Wiśle, zbudowanych zgodnie z zasadami szkutnictwa ludowego. W posiadaniu Fundacji są „Pychówki”, z których każda jest w stanie zmieścić 10 osób. Głównym założeniem produktu „Odkryj Rzekę Wisłę” jest wykorzystanie Wisły do celów turystycznych, ukazanie i promocja piękna wiślanych krajobrazów oraz kultywowanie tradycji rzecznego żeglarstwa. Dodatkowo, w trakcie rejsów, na jednej z plaż załoganci mogą skosztować tradycyjnych, regionalnych dań. Oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Atutem produktu jest możliwość organizacji rejsów kilkugodzinnych, całodniowych lub kilkudniowych. Produkt nie ma ograniczeń wiekowych.

Muzeum Fryderyka Chopina w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina
Muzeum Fryderyka Chopina to unikatowy na skalę światową produkt turystyczny, który dysponuje największą na świecie kolekcją chopinianów (ponad 7 tys.obiektów, część wpisana na listę UNESCO Memory of the World). To wielofunkcyjna instytucja, która dba o dziedzictwo kulturowe, kształci wrażliwość, promuje wartości i edukuje. Muzeum w pięknych pałacowych wnętrzach oferuje zwiedzającym podróż w czasie – od lat dzieciństwa i młodości Chopina aż po dzień jego śmierci. Muzeum wzbudza doświadczenia multisensoryczne (angażuje wzrok, słuch, dotyk, węch), oferuje różnorodne doznania estetyczne i ścieżki zwiedzania oraz mnogość interpretacji. Wzbogaca ofertę o wystawy czasowe, program edukacyjny, koncerty. Oddziałami są Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli oraz Salonik Chopinów.

*Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik *
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa impreza plenerowa w Europie poświęcona nauce, przeznaczona dla każdego, niezależnie od wieku. Około 200 instytucji z kraju i ze świata prezentuje swoją działalność badawczą i zaprasza do zobaczenia eksperymentów oraz pokazów naukowych. To jednodniowe wydarzenie, organizowane rokrocznie od 17 lat przyczynia się do promowania nauki i jej roli w społeczeństwie, a także do budowania pozytywnego wizerunku kształcenia. Przedstawiana na Pikniku nauka jest ciekawa i przystępna w odbiorze. W wydarzeniu co roku bierze udział około 100 tys. osób. Od 2013 roku Piknik odbywa się na Stadionie Narodowym – jednej z architektonicznych wizytówek współczesnej Warszawy. W 2013 roku w XVII Pikniku uczestniczyło 150 tys. entuzjastów nauki.

GŁOSUJCIE !! DO DZIEŁA !!

Zobacz także
Komentarze (54)