Trwa ładowanie...
du5bzzs

7 cudów świata i 7 cudów Portugalii

Dużo dzieje się w Portugalii, między innymi w Lizbonie ogłoszono 7 nowych cudów świata, a przy okazji 7 cudów Portugalii.

du5bzzs
du5bzzs
(fot. Jupiterimages)
Źródło: (fot. Jupiterimages)

_ Dużo dzieje się w Portugalii, między innymi w Lizbonie ogłoszono 7 nowych cudów świata, a przy okazji 7 cudów Portugalii. _

Gala New 7 Wonders of the World w Lizbonie

7 lipca odbyła się w Lizbonie gala New 7 Wonders of the World. W czasie tej uroczystości ogłoszono wyniki konkursu na 7 nowych cudów świata. Gala obyła się na Stadionie Światła, na którym odbył się mecz finałowy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2004.

Ogłoszeniu wyników towarzyszył spektakl dźwięku i światła, w którym wzięły udział gwiazdy takie jak Jennifer Lopez. Spektakl ten transmitowany był na żywo przez międzynarodowe kanały telewizyjne. W internetowym głosowaniu mógł wziąć udział każdy i wybrać jeden z 21 nominowanych zabytków z całego świata.

du5bzzs

W czasie gali ogłoszono również wyniki odrębnego konkursu na 7 cudów Portugalii. Pośród 21 finalistów znajdowały się portugalskie zabytki takie jak: Klasztor Hieronimitów i Wieżę Belém z Lizbony, Klasztor w Batalha, Klasztor w Alcobaça, Uniwersytet w Coimbra lub Kościół i Wieżę Kleryków w Porto.
www.new7wonders.com

Portugalski portal turystyczny nominowany do World Travel Awards 2007

Oficjalny portal turystyczny Portugalii, www.visitportugal.com, został nominowany do nagrody World Travel Awards 2007 w kategorii „Europe’s Leading Tourist Information Website”. W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2007 r., portal Turismo de Portugal (jednostki rządowej promującej turystykę portugalską w kraju i za granicą) odwiedziło 3,5 miliona osób, w większości cudzoziemców. Jest to prawie trzy razy więcej niż w podobnym okresie roku 2006. Wynik ten jest rekordowy w historii funkcjonowania portalu.

Za pośrednictwem visitportugal. com można zamówić broszury i mapy, oglądać filmy promocyjne, ściągać pocztówki a także ułożyć trasę zwiedzania kraju z opisem poszczególnych miejsc godnych zobaczenia w Portugalii. Na stronie znajdziemy również informacje o noclegach, restauracjach, aktualnych wydarzeniach kulturalnych oraz praktyczne wskazówki przydatne do podróżowania po kraju. Mamy nadzieję, iż w przyszłości strona ta będzie miała również wersję polską.

du5bzzs
(fot. Jupiterimages)
Źródło: (fot. Jupiterimages)

Festiwal Oceanów w Lizbonie

Po raz kolejny odbędzie się w Lizbonie Festiwal Oceanów. Będzie on trwał 16 dni, od 28 lipca do 12 sierpnia. Festiwal Oceanów jest swoistą kontynuacją wystawy EXPO’98, która odbyła się w Lizbonie i której tematem przewodnim były właśnie oceany.

Poprzednie edycje Festiwalu przyciągnęły do stolicy Portugalii pół miliona osób. W programie Festiwalu, oprócz ulicznych parad, pokazów mody, wystaw, koncertów, spektakli tańca i teatru, jest utworzenie nad brzegiem rzeki gigantycznej fali z 10 milionów osób.

du5bzzs

Nowe atrakcje w regionie Douro

Douro Azul, firma świadcząca usługi turystyczne w regionie Douro, wprowadza nowy program, Douro Prestige, skierowany do klientów szukających ofert luksusowych. W ramach tego programu można wybierać między nietypowymi atrakcjami, jak na przykład lot helikopterem czy brunch na pokładzie luksusowego jachtu.

Douro Azul organizuje degustacje wina, czekolady, rejsy tradycyjnymi statkami służącymi niegdyś do przewozu beczek z winem, zwanymi Barcos Rabelos, lub wycieczki zabytkowymi pociągami wzdłuż rzeki Douro.

(fot. Jupiterimages)
Źródło: (fot. Jupiterimages)

Portugalska posiadłość agroturystyczna najlepszą w Europie w 2007 r.

Herdade da Poupa położona w regionie Centro na terenie rezerwatu ekologicznego została uznana najlepszą posiadłością agroturystyczną w Europie. Tytuł ten przyznała Fundacja Andres Wall wspólnie z Friends of the Coutryside (zrzeszenie właścicieli posiadłości w Europie). Patronem konkursu była Główna Dyrekcja Środowiska Komisji Europejskiej.

du5bzzs

Praia D\'El Rey uznany „Najlepszym Ośrodkiem Golfowym Europy”

International Association of Golf Tour Operators, IAGTO, przyznając International Golf Travel Market Awards uznał Praia D’El Rey Golf & Beach Resort „Najlepszym Ośrodkiem Golfowym Europy w 2007 r.”. Praya D’El Rey Golf & Beach Resort położony jest na wybrzeżu Costa da Prata, niedaleko średniowiecznego miasteczka Óbidos, godzinę drogi od Lizbony. Według IAGTO, nagroda została przyznana za wysoką jakość infrastruktury turystycznej kompleksu.

Otwarcie Muzeum Kolekcji Bernardo

W Lizbonie, w Centrum Kulturalnym Belém (CCB), zostało otwarte Muzeum Kolekcji Berardo. Jest to zbiór dzieł sztuki współczesnej pochodzących z prywatnej kolekcji portugalskiego milionera, Joe Bernardo. Kolekcja zawiera 862 dzieła: obrazy, fotografie, rzeźby i instalacje autorstwa wielu znanych artystów XX i początku XXI wieku.

du5bzzs

Picasso, Dali, Andy Warhol, Francis Bacon, Duchamp, Max Ernst, Paula Rego to artyści, których dzieła można podziwiać w Muzeum. Dom aukcyjny Christie’s wycenił wartość tej kolekcji na 316 milionów euro. Portugalia może więc poszczycić się kolekcją, która na pewno zostanie szybko umieszczona w międzynarodowych przewodnikach dla miłośników sztuki współczesnej.

Portugalia na 9-tym miejscu wśród najbezpieczniejszych krajów świata

Według Global Peace Index, opracowania przygotowanego przez The Economist Intelligence Unit, centrum badań związane z brytyjskim pismem The Economist, Portugalia zajmuje 9-te miejsce pośród najbezpieczniejszych krajów na świecie.

Ranking został sporządzony w oparciu o 24 czynniki, między innymi: poziom przemocy, przestępczość zorganizowana a także dochody mieszkańców i ich wykształcenie. Spośród ocenianych 121 krajów, Norwegia jest najbezpieczniejszym państwem na świecie. W pierwszej dziesiątce znalazły się również: Nowa Zelandia, Dania, Irlandia, Japonia, Finlandia, Szwecja, Kanada, Portugalia i Austria. Na końcu listy znajdziemy takie państwa jak Irak i Sudan.

du5bzzs

TAP pośród 200 firm cieszących się najlepszą opinią na świecie

Portugalskie linie lotnicze TAP znalazły się pośród 200 firm, które zdaniem konsumentów z 29 krajów, cieszą się najlepszą opinią na świecie. Wynika tak z opracowania przygotowanego przez Reputation Institute, amerykańską organizację badawczo-consultingową. Opracowanie to ma na celu oszacowanie pozytywnego stosunku, zaufania, szacunku i podziwu jakim konsumenci obdarzają największe firmy na świecie.

AICEP- Biuro Radcy Handlowego Ambasady Portugalii
ul. Francuska 37,
03-905 Warszawa
Tel.:(48-22)617 64 60/617 43 40
Fax(48-22)617 44 77/617 23 99
e-mail: icepvars@icep.pl
www: www.visitportugal.com

du5bzzs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du5bzzs