Trwa ładowanie...
Newseria
kraków
22-04-2016 08:01

Apartamenty wakacyjne w Polsce

Wynajem apartamentów na wakacje staje się coraz popularniejszy. Jeśli wybieramy się na urlop ze znajomymi, można za cenę średniej klasy hotelu wynająć mieszkanie o bardzo wysokim standardzie. W raporcie dotyczącym europejskich miast, w których najbardziej opłaca się zainwestować w wakacyjne nieruchomości, w czołówce znalazły się trzy miejsca z Polski - Kraków, Sopot oraz Warszawa. Tygodniowy koszt wynajmu 6-osobowego apartamentu w wymienionych miastach wynosi w zależności od pory roku od 2 tys. do ponad 2,7 tys. zł.

Apartamenty wakacyjne w PolsceŹródło: Nightman1965 Shutterstock
d1aydzq
d1aydzq

*Wynajem apartamentów na wakacje staje się coraz popularniejszy. Jeśli wybieramy się na urlop ze znajomymi, można za cenę średniej klasy hotelu wynająć mieszkanie o bardzo wysokim standardzie. W raporcie dotyczącym 45 europejskich miast, w których najbardziej opłaca się zainwestować w wakacyjne nieruchomości, w czołówce znalazły się trzy miejsca z Polski - Kraków, Sopot oraz Warszawa. Wiemy też, ile kosztuje tygodniowy koszt wynajmu 6-osobowego apartamentu w popularnych miastach. *

W gronie polskich miast najwyżej, bo na czwartym miejscu, sklasyfikowano Kraków. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Sopot. Nieco niżej, bo na piętnastym miejscu w zestawieniu, uplasowała się natomiast Warszawa. Przeciętna cena tygodniowego najmu apartamentu dla sześciu osób w stolicy Małopolski wynosi w sezonie letnim ponad 2,3 tys. zł. Drożej jest w Sopocie, gdzie średnie ceny przekraczały 2,7 tys. zł. Daje to odpowiednio ok. 380 zł w Krakowie i ok. 450 zł w Sopocie za tygodniowy pobyt dla jednej osoby (przy pełnym obłożeniu mieszkania).

Marta Górska, dyrektor krajowy HomeToGo Polska mówi, że w popularnych kurortach turystycznych obserwuje się duże różnice w cenach w zależności od pory roku. W przypadku polskich miast ceny najbardziej wahają się w nadmorskich miejscowościach takich jak Międzyzdroje, Mielno czy Kołobrzeg. W sezonie letnim przeciętne ceny są tam od 70 do nawet 100 proc. wyższe niż jesienią czy wczesną wiosną.

d1aydzq

– W sezonie wiosennym mamy zupełnie inne ceny niż latem. Szczególnie w kurortach wakacyjnych, które po sezonie letnim pustoszeją, a przed też nie są pełne – wyjaśnia.

Problem sezonowości w znacznie mniejszym stopniu dotyka natomiast dużych miast, takich jak Londyn, Paryż czy Warszawa. Sezonowa amplituda cen najmu w stolicy Polski wynosi zaledwie 3 procent.

Zwycięzcą rankingu zostało włoskie Rimini. W sezonie letnim za tygodniowy wynajem domu lub apartamentu dla maksymalnie 6 osób płaci się tam średnio ponad 4,2 tys. zł. Najdroższym europejskim miastem był z kolei Londyn. Tam wynajem podobnego obiektu to w zależności od pory roku koszt od 8,6 do blisko 9,2 tys. zł.

udm

d1aydzq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1aydzq