Trwa ładowanie...
dqtcnvg

Australia

Największe atrakcje
Strefa czasowa:

Sydney, Melbourne UTC+9, Perth UTC+7 Darwin UTC+8h30min.

Waluta:

dolar australijski (AUD)

Języki:

angielski

Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Źródło: Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0

Najpopularniejsze lotniska: Canberra (CBR), Darwin (DRW), Perth (PER) Sydney Kingsford Smith (SYD), Brisbane (BNE) Melbourne Tullamarine (MEL) Melbourne Essendon (MEB)

Co warto zobaczyć: Wielka Rafa Koralowa, Canberra, Sydney, Tidbinbilla, Park Narodowy Namadgi, Góry Błękitne, Byron Bay, Parku Narodowy Kakadu, Uluru (Ayers Rock) i Kata Tjuta, Kanion Królewski w Parku Narodowym Watarrka, Borrolooa, Manyallaluk, Old Telegraph Station w Alice Springs, Cairns, Surfers Paradise i Brisbane, Hervey Bay, Park Narodowy Eungella, Victor Harbor, Head of Bight, Great Ocean Road, Rutherglen, Sovereign Hill (Ballarat), Melbourne, Wyspa Fraser, Tasmania

Australia
Komunikacja

W niektórych stanach dostęp do terytoriów zamieszkiwanych przez Aborygenów wymaga uzyskania zezwolenia. Ze względu na zróżnicowane warunki pogodowe w różnych częściach Australii, zaleca się sprawdzenie ostrzeżeń pogodowych przed podróżą

Czas lotu / jazdy samochodem

przelot z 1 przesiadką min. 23h 30 min.

Wiza

Obywatele polscy wybierający się do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące są zobowiązani do posiadania wizy, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza jest bezpłatna. Paszport musi być ważny na cały okres pobytu w Australii, przy czym wyraźnie zaleca się, aby był ważny przynajmniej 6 miesięcy.

Przydatne informacje

SŁUŻBA ZDROWIA: Poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki (dotyczy to przede wszystkim osób podróżujących po buszu lub pustyni). Opieka medyczna jest jednak dobrze przygotowana na leczenie skutków ukąszeń. Dostęp do opieki medycznej jest łatwy. Doba w szpitalu kosztuje ok. 800 AUD. Koszt standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 60 AUD.
ZAGROŻENIA: Należy bezwzględnie stosować się do wszelkich zaleceń umieszczonych na tablicach, które ostrzegają przed niebezpiecznymi drapieżnikami (krokodyle, rekiny, meduzy) i innego rodzaju zagrożeniami dla zdrowia i życia. Słońce w okresie letnim operuje bardzo intensywnie - niezbędne jest stosowanie kremów z filtrami UV 30+ i noszenie ciemnych okularów.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqtcnvg
dqtcnvg
dqtcnvg