Autostopem przez galaktykę
Pewnie nie raz słyszałeś o ambitnych planach wyniesienia turystów w przestrzeń kosmiczną. Wkrótce ta wizja może się ziścić.
Pewnie nie raz słyszałeś o ambitnych planach wyniesienia turystów w przestrzeń kosmiczną. Wkrótce ta wizja może się ziścić.
Kosmos dla większości z nas wciąż jest nieosiągalny, mroczny i niebezpieczny. Na szczęście są ludzie, którzy zrobią wszystko, by okiełznać tę dziką przestrzeń... i jeszcze na tym zarobić. Jak się okazuje, dzięki Virgin Galactic już za kilka lat będziesz mógł polecieć na (bardzo krótkie) wakacje w kosmosie.
Richard Branson, twórca Virgin Group, planuje otworzyć się na zupełnie nowy rynek usług ekskluzywnych, jakim jest turystyka kosmiczna. Dzięki fortunie zarobionej na marce Virgin, jego marzenia o (cywilnym) podboju kosmosu mają się wkrótce spełnić. Trzeba przyznać, że jego plany są nadzwyczaj ambitne.
Statek kosmiczny *SpaceShipTwo *wyniesie żądnych przygód – oraz bardzo majętnych – turystów na wysokość 95 kilometrów ponad powierzchnię ziemi. Podczas dwu i pół godzinnego rejsu pasażerowie przez pięć minut będą przeżywać w stanie nieważkości. Ile taka przyjemność będzie ich kosztować?
Niestety, jeśli chciałbyś wybrać się na kosmiczną przygodę swojego życia, już teraz zacznij odkładać na nią pieniądze. Możesz też sprzedać samochód i dom, jeśli będziesz mógł wrócić do swojego rodzinnego domu. Za te pięć minut międzygwiezdnej przyjemności przyjdzie ci zapłacić aż 200 tysięcy dolarów. W cenę wliczony jest tygodniowy obóz przygotowawczy, który przygotuje cię do tej horrendalnie kosztownej podróży.
Jeśli myślisz, że nikt nie zapłaci takiej kwoty by przez pięć minut polatać w stanie nieważkości prawie 100 kilometrów ponad powierzchnią ziemi, musimy wyprowadzić cię z błędu - Branson spodziewa się, że jego usługą zainteresują się tysiące najbogatszych ludzi świata.
Cóż, nam pozostaje tylko wypić sylwestrowego szampana, włożyć do butelki fajerwerki i oglądać w stanie nieważkości jak nasz prawie-kosmiczna rakieta rozpada się nad naszymi głowami.
Czytaj w TechTrendy.pl: Gadżety dawniej i dziś - jak się zmieniły na przestrzeni lat?