Trwa ładowanie...
d3fbg55
APTN

Barcelona - powstał hostel z kapsułami w japońskim stylu

Według zeszłorocznych danych dotyczących noclegów zagranicznych turystów, Barcelona była czwartym najczęściej odwiedzanym miastem w Europie. W 2014 r. przyjechało tu na odpoczynek ponad 7 milionów turystów. Przyciąga ich słońce i świetny klimat, piaszczyste plaże oraz mnogość atrakcyjnych miejsc do zwiedzania, a także bogate życie nocne. Od niedawna mogą oni skorzystać z wciąż nietypowego w Europie, a od 30 lat znanego w Japonii noclegu. W stolicy Kataloni funkcjonuje bowiem hostel z kapsułami zamiast pokoi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barcelona - powstał hostel z kapsułami w japońskim stylu
(vvoe - Fotolia)
d3fbg55

Według zeszłorocznych danych dotyczących noclegów zagranicznych turystów, Barcelona była czwartym najczęściej odwiedzanym miastem w Europie. W 2014 r. przyjechało tu na odpoczynek ponad 7 milionów turystów. Przyciąga ich słońce i świetny klimat, piaszczyste plaże oraz mnogość atrakcyjnych miejsc do zwiedzania, a także bogate życie nocne. Od niedawna mogą oni skorzystać także z wciąż nietypowej w Europie, a od 30 lat znanej w Japonii formy noclegu. W stolicy Katalonii funkcjonuje już bowiem hostel z kapsułami zamiast pokoi.

W mieście powstał jeden z pierwszych w Europie obiektów wzorowanych na japońskich hostelach-kapsułach. Położony w odległości ok. 3,5 km od kościoła Sagrada Familia czy Rambli, _ Dream Cube Hostel _ składa się z 6 pokoi, w których łącznie znajduje się 49 „łóżko-komór”. Do każdej z nich przynależy zamykana na klucz szuflada na bagaże, a przy łóżku znajduje się lampka. W części wspólnej na gości czeka łazienka z prysznicem, salon z telewizorem, odtwarzaczem DVD, filmami i książkami, w pełni wyposażona kuchnia oraz pralnia (za dodatkową opłatą).

d3fbg55

W ramach noclegu każdy może skorzystać również z porannego bufetu śniadaniowego w stylu południowym (mleko, płatki, sok pomarańczowy, tosty, dżem, kawa i herbata). Za dobę w kapsule w sezonie letnim zapłacimy *od 20 euro za osobę *(ok. 83 zł). Jak deklaruje właściciel, 90 proc. gości pochodzi z zagranicy.

d3fbg55

Podziel się opinią

Share

d3fbg55

d3fbg55