Berlin. Atrakcje
Brama Brandenburska, Berlin
Choć wszystko jest tu precyzyjne i poukładane, czasami mówi się o nim "metropolia paradoksów". Fakt, Berlin potrafi zaskoczyć. Pozytywnie. Przede wszystkim jest nowoczesny, tętniący życiem nocnym i kulturalnym, a ślady przeszłości widoczne są choćby w architekturze miasta. Polacy doceniają możliwość szybkiego dojazdu, przystępne ceny, wieczorne atrakcje oraz muzea i zabytki. Dziś przedstawiamy 10 miejsc, których nie można pominąć na mapie tej metropolii.
Choć wszystko jest tu precyzyjne i poukładane, czasami mówi się o nim "metropolia paradoksów". Fakt, Berlin potrafi zaskoczyć. Pozytywnie. Przede wszystkim jest nowoczesny, tętniący życiem nocnym i kulturalnym, a ślady przeszłości widoczne są choćby w architekturze miasta. Spacerując jego ulicami warto mieć na uwadze, że po wojnie podzielony był między 4 państwa i to one decydowały o tym, co i jak odbudować. Dawniej przedzielony murem, dziś jednoczy ludzi i kultury. Berlin stwarza każdemu przyjazne warunki - nie tylko do zwiedzania miasta, ale przede wszystkim do rodzinnego życia. Widać to na ulicach, placach, w knajpkach i parkach. Dzieci są wszędzie. Nie ma się co dziwić, że stolica Niemiec jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez naszych rodaków miast, jeśli chodzi o krótkie wypady. Wyprzedza nawet Londyn i Amsterdam. Doceniamy możliwość szybkiego dojazdu, przystępne ceny, wieczorne atrakcje oraz muzea i zabytki. Dziś przedstawiamy 10 miejsc, których nie można pominąć na mapie t
Brama Brandenburska bez wątpienia jest najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem Berlina. Trafia tu każdy, kto odwiedza miasto. Została wzniesiona w latach 1788-1791 według projektu Carla Gottharda Langhansa, niemieckiego architekta, pochodzącego z Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie). Dziś to jedyna spośród 18 bram wchodzących w skład dawnych murów miejskich, która przetrwała do czasów współczesnych. Dawniej dzieliła miasto na część zachodnią i wschodnią. Po upadku muru stała się symbolem jedności Niemiec.
Marta Legieć