Trwa ładowanie...
d1ryif7

Bezpieczne Grzybobranie. Jak odróżnić kurkę od lisówki?

Las pełen jest różnorodności. Wybierając się na grzyby, warto wiedzieć które gatunki grzybów są do siebie łudząco podobne. Jedną z takich par jest np. pieprznik jadalny i lisówka pomarańczowa. Jak je odróżnić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kurki mają zazwyczaj żółty kolor
Kurki mają zazwyczaj żółty kolor (123RF)
d1ryif7

Na profilu Lasy Państwowe na Facebooku pojawił się post, w którym jednostka zwraca uwagę na to, jak ważne jest bezpieczne grzybobranie. Każdy świadomy grzybiarz powinien dbać o to, aby do jego koszyka trafiały wyłącznie grzyby, które dobrze zna. Pomyłka może kosztować zdrowie.

"Z naszej strony ściągniecie przewodnik do oznaczania grzybów, który możecie mieć na telefonie - przyda się w lesie, bo porównuje gatunki jadalne i trujące, które są do nich łudząco podobne" - czytamy w poście udostępnionym przez Lasy Państwowe.

d1ryif7

Bezpieczne grzybobranie - jak odróżnić grzyby trujące od jadalnych?

Do posta dołączono grafikę, z której dowiemy się, jak odróżnić pieprznika jadalnego (znanego jako kurka) od lisówki pomarańczowej. "Kurkę wystarczy powąchać, jak ktoś ma wątpliwości" - czytamy w komentarzach. Istnienie jednak więcej cech różniących te gatunki grzybów.

"Nie niszczcie tych [grzybów, przyp. red], których nie zbieracie" - zwracają uwagę przedstawiciele Lasów Państwowych - "są potrzebne w lesie m.in. dlatego, że zjedzą je dzikie zwierzęta" - czytamy w udostępnionym poście. Przewodnik po grzybach można poprać ze strony lasy.gov.pl.

Remont w prezencie - odc. 3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ryif7

Podziel się opinią

Share
d1ryif7
d1ryif7