Trwa ładowanie...
d4i2mxo

Bliskie spotkanie z niedźwiedziem. Turystki zachowały zimną krew

Ciekawski i – jak można wywnioskować na podstawie nagrania - przyjacielsko nastawiony niedźwiedź, podszedł do turystek na szlaku górskim w Meksyku. Panie, mimo strachu, zachowały stoicki spokój.
Share
Niedźwiedź vs. turyści
Niedźwiedź vs. turyściŹródło: Twitter.com
d4i2mxo

Nagranie ze szlaku w górach Cerro de Chipinque w Meksyku stało się w ostatnich dniach hitem w mediach społecznościowych. Nic dziwnego – wiele osób na miejscu turystek, które doświadczyły bliskiego spotkania z niedźwiedziem, wpadłoby w panikę.

Tej niecodziennej sytuacji doświadczyły trzy kobiety, które przechodziły szlakiem. Nie spodziewały się, że na ich drodze stanie niedźwiedź. Nie był agresywny, ale za to zdecydowanie ciekawski. Jego szczególną uwagę zwróciła jedna z pań. Prawdopodobnie zainteresował się jej zapachem, ponieważ dokładnie ją obwąchiwał.

Trzeba przyznać, że turystyki, a w szczególności jedna z nich, mają nerwy jak ze stali. Urlopowiczka, która cieszyła się największym zainteresowaniem ze strony niedźwiedzia, zrobiła sobie z nim nawet… selfie. Z pewnością będzie miała pamiątkę na długie lata.

d4i2mxo

Jak podaje meksykańska gazeta "El Universal", tego typu spotkania w tym rejonie nie są niczym rzadkim. W porze suchej niedźwiedzie schodzą z wysokich partii gór, by znaleźć wodę i pożywienie. Władze parku apelują do turystów, by w trakcie wędrówek zachowali czujność, a w przypadku spotkania niedźwiedzia - spokój.

Źródło: Daily Mail, Fakt

Niedźwiedzia uczta. Groźny drapieżnik i ulubione owoce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4i2mxo

Podziel się opinią

Share
d4i2mxo
d4i2mxo