Trwa ładowanie...

Chorwacja – Jeziora Plitwickie w zimowej odsłonie

Zachwycające miejsce – Park Narodowy Jezior Plitwickich – to pozycja obowiązkowa podczas wizyty w Chorwacji. Internautce udało się zarejestrować, jak znane raczej z letniej aury miejsce wygląda zimą.

d2g1fcu
d2g1fcu

Założony w 1949 roku park obejmuje porośnięty soczystozielonym lasem, unikatowy obszar prawie 30 tys. ha, na których mieści się kompleks przepięknych jezior. W sumie jest tam prawie 100 różnych zbiorników wodnych. Ich długość wynosi łącznie 8,2 km, a powierzchnia – ok. 200 hektarów. Największą atrakcją parku jest 16 szmaragdowych jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami. W sezonie to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Chorwacji przez turystów z całego świata.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

W zimowej aurze jeziora prezentują się równie interesująco co w letniej, choć wyglądają zupełnie innaczej. Autorka filmu zabrała swojego psa na długi i wyczerpujący zimowy jogging do Narodowego Parku Jezior Plitwickich. Ośnieżone drzewa i zamarznięte woda stworzyły niezwykły krajobraz. Pokonanie 15-kilometrowej trasy w tych bajkowych warunkach zajęło im cztery godziny.

d2g1fcu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g1fcu